VarimPivo.cz - Domácí vaření piva, Homebrewing

Fórum pro všechny přátele zlatavého moku a vaření piva.
Právě je úte 26. bře 2019 11:03:46
Přispět na provoz fóra můžete libovolnou částkou na účet: 1165212014/3030

nebo přes PayPal

https://www.pivovary-braumeister.cz Vasepivo.cz Vyrobtesipivo.cz Mr-sladek.cz SvojePivo.sk Pivonaklic.cz

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Veselý příběh ze života pivaře
PříspěvekNapsal: úte 08. led 2019 15:39:28 

Možná se vám to bude líbit, možná se v tom najdete, ale spíš ne, ale přečtěte si to stejně.
V 18 jsem začal pociťovat velké úzkostné stavy a nespavost, samozřejmě jsem nešel za doktorem, ale na večer jsem si kupoval 6 lahváčů a bylo po problému. Takhle jsem chlastal několik let a navyšoval počet a stupňovitost piv. Po těch tak 2 letech jsem měl o pivu načteno tolik, že jsem věděl jako ho vyrobit. Ještě jsem byl psychicky na tom tak dobře, že jsem byl schopen vyrobit si sám 80l nerezovou varnu. Byl to luxus: elektrický míchadlo, ohřev elektrikou, krásný velký scezovací síto, na každým ze dvou kádí navařená výpusť, navařenej analogovej teploměr, bojler na teplou vodu, chladnička na kvašení, KEGy na ležení.... Všechno, co si může pivař přát. Suroviny byly hned nedaleho, kupoval jsem slad po 50kg pytlech, chmel ŽPČ po kilu. Byl jsem schopnej navařit velice obstojnej a pitelnej ležáček. A taky jsem ho hodně vypil. Začínal jsem jenom tou lehkou degustací, potom jsem to už chlastal na efekt a byl jsem schopnej do sebe úplně každej den naklopit 13 třináctek. Pak jsem v náměsíčnosti vždycky bloudil vožralej po baráku. Byla to jedna roky trvající alkoholická eskapáda a furt jsem vařil, pil při tom z mýho osobního výčepu a chlastal. Potom se samozřejmě začala dostavovat velká deprese a já přestával bejt schopnej cokoliv dělat, natož vařit dobrý pivo, pár várek jsem podělal a pak jsem si jenom kupoval basy z obchodu a navyšoval spotřebu. Pivovar jsem musel rozprodat a to za poměrně velký peníze. Pak už jsem jenom pil a byl na tom hůř a hůř, skončil jsem na úřadu práce a všechno prochlastával. I přesto, že mám maturitu z poměrně těžký průmyslovky, tak jsem přešel na práci těžce pod mou kvalifikaci (dělník, magor, podržtaška) za pár korun, ale hlavně že jsem měl dost na piva a ani jsem nežral. U doktorky jsem si nechal napsat prášky.. Byl jsem beznadějnej, jenom jsem chlastal a byl neustále v černejch myšlenkách, až po dlouhodobý sebevražedný ideaci jsem se rozhodl předávkovat. Nalil jsem se pivama a začal do sebe sypat prášky až jsem upadnul do komatu. Nevím jak, ale stál při mně bůh asi. Probudil jsem se v nemocnici totálně mimo, blábolil jsem nesmysli, byl jsem totálně na kaši, no nějak jsem přežil... Byl jsem u rodičů a chlastal jsem zase jak dán, oni mi nemohli zabránit. A asi po měsíci jsem si řekl, že to už dál nejde, moje emoční výkyvy od úzkosti do deprese a hrůzy co jsem prožíval už nešli zvládat. A jak jsem byl doma, tak táta chtěl abych zryl zahradu, jenže já cejtil tak strašnej strach a úzkost, že jsem mu na takovej papír napsal, že je mi tak blbě, že nemůžu rejt a nasypal jsem do sebe hafo prášků na úzkost a antidepresiva, už jsem nechtěl žít... Po chvíli když mě tak našli, tak se mě snažili držet při vědomí, ale já upadal do bezvědomí. A repete, probul jsem se v nemocnici, pil jsem uhlí a trpěl tak strašnou panickou atakou, že jsem se modlil k bohu, aby to skončilo, ale nepomohl mi. Nakonec mě od tamtud dostali rodiče ven a doma mi dali zas tu flašku abych tu hrůzu přechlastal, to už jinak nešlo. Skončil jsem asi na 2 měsíce v psychiatrický léčebně. Pak jsem zase začal makat a napsali mi silnější prášky, na který nesmíš chlastat. Doktorce říkám, že nepiju, ale chlastám pořád jako prase, hned po práci až do večera, prostě furt, v práci se láduju práškama na úzkost abych ustál absťáky.
Ano, byl jsem jednou tak bystrý sládek, až jsem se uchlastal do blázince. I tak to může dopadnout, každopádně jsem k tomu ale měl genetické predispozice, ono u nás v rodině nejsem sám, takže vám se to třeba nestane. Ani nevím proč to sem píšu, ale jak kalím to šesté pivo a nemám co dělat, tak se ozývám. No ještě jich tak aspoň 6 dám a upadnu do bezvědomí, konečně budu mít klid od hrůzy mojí existence. Na zdraví

Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  

Předmět příspěvku: Re: Veselý příběh ze života pivaře
PříspěvekNapsal: úte 08. led 2019 16:18:13 

A to ti nevzali ani zbrojní průkaz, jo?

Na spilce:
---

Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina