VarimPivo.cz - Domácí vaření piva, Homebrewing

Fórum pro všechny přátele zlatavého moku a vaření piva.
Právě je stř 01. bře 2017 20:55:27
Přispět na provoz fóra můžete libovolnou částkou na účet: 1165212014/3030

nebo přes PayPal

Vasepivo.cz Vyrobtesipivo.cz Mr-sladek.cz SvojePivo.sk Pivonaklic.cz

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vaše skúsenosti
PříspěvekNapsal: čtv 19. črc 2012 7:44:53 

...má niekto skúsenosti s týmto výťažkom, či už dobré alebo zlé...popr. dobrý tip na varenie...

Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  

Předmět příspěvku: Re: Vaše skúsenosti
PříspěvekNapsal: čtv 13. zář 2012 19:06:26 

Nevim, ale podle vseho, je to bruntalsky vytazek, akorad to ma opatrene vlastnimi nalepkami.

PříspěvekNapsal: ned 14. říj 2012 20:28:07 

Včera jsem potkal na prodejně majitele a ptal jsem se na to. Je to jejich výrobek vyráběny v Šenově.

Rd
http://www.stojak.cz

PříspěvekNapsal: pát 14. úno 2014 17:36:37 

radot píše:
...má niekto skúsenosti s týmto výťažkom, či už dobré alebo zlé...popr. dobrý tip na varenie...

Prave mi prisli 4 pixle, mam k tomu premiant a zpc, kvasinky s23.
Ak ma niekto nejaky recept, rad ho uvitam.
Zatial mam v plane rozmiesat 2 pixle do 20 l vody, zachmelit 90 minut premiant 30g, 60 min 20 zpc, 30 min 20g zpc.
Zakvasim pri 12 stupnoch s23.
Predpokladam, ze sa to bude dat pit. Dakujem vopred za komentare, som zaciatocnik a rad recept upravim.

PříspěvekNapsal: pon 17. úno 2014 20:10:38 

Takze dnes som varil 2 pixle Mr.Sladek svetle, 90 min 20g Premiant, 60 min 35 g Zpc, 30 min 15 g Zpc.
OG 1044, kvasinky S23 sup do garaze s teplotou 12 stupnov. Otvoril som tam okno nech este teplota trochu klesne.
No a teda uvidime co z toho bude, lebo spodne som este nekvasil.

PříspěvekNapsal: sob 22. úno 2014 13:11:56 

Dnes som prvykrat vykonal meranie, ma to 1022 a teda este to musim nechat. Ked som vsak vypil obsah odmerky, zistil som ze je to na moj vkus malo horke. Tie chmelove kvapky nemam ani ich nestihnem objednat, kedze pravdepodobne v pondelok - utorok budem stacat. Mozem vyvarit vo vode chmelove granule a doliat to do kvasnej nadoby? Aky chmel a ake mnozstvo, kolko vody ? Mam nariedene na 11ku a nechcem si to prilis zriedit. Chmel mam Premiant a Cervenak.
Prosim o radu.

PříspěvekNapsal: sob 22. úno 2014 19:16:29 

podle mě neva .., když se tam sype i chmel dryhopp, proc bys nemohl pridat vyvar z chmele...

PříspěvekNapsal: ned 30. bře 2014 16:35:10 

vankus píše:
Dnes som prvykrat vykonal meranie, ma to 1022 a teda este to musim nechat. Ked som vsak vypil obsah odmerky, zistil som ze je to na moj vkus malo horke. Tie chmelove kvapky nemam ani ich nestihnem objednat, kedze pravdepodobne v pondelok - utorok budem stacat. Mozem vyvarit vo vode chmelove granule a doliat to do kvasnej nadoby? Aky chmel a ake mnozstvo, kolko vody ? Mam nariedene na 11ku a nechcem si to prilis zriedit. Chmel mam Premiant a Cervenak.
Prosim o radu.

Zdravím. Jak to dopadlo s tou hořkostí? Mám podobný problém, ale už ležím 2 týdny v KEGu. Přijde mi to málo hořké, ale jinak dobré. Dá se s tím ještě něco dělat, nebo mám zvýšit dávku Premiantu až na příští várku? Použil jsem na 45l vstupní mladiny 3,5 pixle světlého, odpar cca 5-6l (Když jsem se díval, tak na přiloženém papíru je uvedeno jiné než někde tady na stránkách.) Chmeleno (90min Premiant 50g, 45min ŽPČ 30g, 10min ŽPČ 10g). Hustoměrem jsem počáteční hustotu neměřil, původně jsem plánoval tak na 11ku až 12ku.

PříspěvekNapsal: ned 30. bře 2014 19:15:41 

namestek91 píše:

Zdravím. Jak to dopadlo s tou hořkostí? Mám podobný problém, ale už ležím 2 týdny v KEGu. Přijde mi to málo hořké, ale jinak dobré. Dá se s tím ještě něco dělat, nebo mám zvýšit dávku Premiantu až na příští várku? Použil jsem na 45l vstupní mladiny 3,5 pixle světlého, odpar cca 5-6l (Když jsem se díval, tak na přiloženém papíru je uvedeno jiné než někde tady na stránkách.) Chmeleno (90min Premiant 50g, 45min ŽPČ 30g, 10min ŽPČ 10g). Hustoměrem jsem počáteční hustotu neměřil, původně jsem plánoval tak na 11ku až 12ku.

To chmelenie bolo podla tabulky ktoru tu kdesi ulozil mastermind na 40 IBU. Nakoniec som to nicim nedochmeloval, lebo zopar ludi co to kostovali povedali ze je dobre. Dalsiu varku som robil rovnako, ale nachmelil som na 46 IBU, je to podla mna ovela lepsie, ale stale to neni ono. Dalsiu varku urobim na 50 IBU, dufam ze to konecne bude to prave.

PříspěvekNapsal: ned 30. bře 2014 20:23:20 

Tak teď jsem z toho docela mimo.
Za 1)
Našel jsem přepočet, který je snad přímo z Bruntálu: 180g výtažku na uvažovaný 1 litr sladiny na 12° (9,5l na 12° z 1,7kg; 11,5l na 10°). Takže pokud počítám dobře, mých 45l na 5,95kg (3,5 "kyblíčku") je tak desítka. No s tím nic nenadělám, ale hlavně mi není jasný, jestli se počítá s odparem, nebo se prostě odečte (10-15%) a počítá se to z toho.

Za 2)
Dle tabulky od Mastermind můžu jen odhadovat, protože nemám počáteční hodnotu :( ale pokud budu mít počáteční dejme tomu třeba 1050, a stáčel jsem při cca 1020. Pak mi na moje chmelení vychází 31 IBU. A po 14 dnech ležení v KEGu je pivo výborné, troufnu si říct, že lepší, než každé europivo, ale příjde mi hodně málo hořké. Je možné, že to ještě za 14 dní zhořkne? Btw, Sladový výtažek v základu nemá žádné IBU?

Omlouvám se za takovéto otázky, je to moje první várka

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina