VarimPivo.cz - Domácí vaření piva, Homebrewing

Fórum pro všechny přátele zlatavého moku a vaření piva.
Právě je pon 23. led 2017 1:24:37
Přispět na provoz fóra můžete libovolnou částkou na účet: 1165212014/3030

nebo přes PayPal

Vasepivo.cz Vyrobtesipivo.cz Mr-sladek.cz SvojePivo.sk Pivonaklic.cz

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Black Rock
PříspěvekNapsal: úte 29. bře 2011 14:55:24 

Pegas a Richard snad jo, ale Velen se mi zdá svrchně (měl jsem kdysi ze sudu), známýmu navíc chutná lahvová verze víc než Primátor. Zatím mám dostatek jiných pšenic, takže tyhle chuťově slabý český odrůdy vynechávám. :-)

Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: úte 29. bře 2011 15:46:45 

pšeničné Svijany jsou podle všeho sice vařeny v Náchodě, ale chuťově je to něco jiného.

Na spilce:
Ležák 12

PříspěvekNapsal: úte 29. bře 2011 21:04:54 

Nedavno jsem daval toceny Velen a taky se priklanim k svrchnimu - vytecna bananova chut. Pro me na stejne urovni jako Primator, mozna i lepe.

Předmět příspěvku: Re: Black Rock - zkyslo
PříspěvekNapsal: úte 26. dub 2011 11:29:31 

Tak jsem si též vyrobil BR - Whispering Wheat. Část jsem stočil do 5l soudků, zbytek do skla a PET. Dozrávání probíhalo při pokojové teplotě. Po cca měsící jsem ochutnal jednu lahev, a byl jsem velmi spokojen. Odvezl jsem tedy soudky na akci. První soudek extrémně pěnil a pivo bylo lehce navinulé, jako zkvašená jablka. Druhý soudek pěnil snad ještě víc a pivo smrdělo jak starý sklep plný jablek a pivo bylo nepolknutelné.
Nevím kde se stala chyba. Soudky jsem opakovaně vymyl nejprve horkou vodou se savem, pak jen horkou vodou, těsně před stáčením pak ještě trochu propláchl horkou vodou. Takže nečistotu bych nečekal. Lahve vyplachuji jen horkou vodou.
Napadá vás něco?

PříspěvekNapsal: úte 26. dub 2011 12:19:07 

Nestras, ja delal BR psenicak vcera s pomerancovou kurou ... krasne to kvasi, snad to dopadne dobre.

PříspěvekNapsal: sob 30. dub 2011 22:14:26 

Skeeve píše:
Tak jsem si též vyrobil BR - Whispering Wheat. Část jsem stočil do 5l soudků, zbytek do skla a PET. Dozrávání probíhalo při pokojové teplotě. Po cca měsící jsem ochutnal jednu lahev, a byl jsem velmi spokojen. Odvezl jsem tedy soudky na akci. První soudek extrémně pěnil a pivo bylo lehce navinulé, jako zkvašená jablka. Druhý soudek pěnil snad ještě víc a pivo smrdělo jak starý sklep plný jablek a pivo bylo nepolknutelné.
Nevím kde se stala chyba. Soudky jsem opakovaně vymyl nejprve horkou vodou se savem, pak jen horkou vodou, těsně před stáčením pak ještě trochu propláchl horkou vodou. Takže nečistotu bych nečekal. Lahve vyplachuji jen horkou vodou.
Napadá vás něco?

Možná mě něco napadá, ale nevím jestli to není nesmysl, opravte mě prosím kdyžtak.
Otevřel jsem teď jednu z PETek se stejnou várkou. Pivo je skvělé, ale pění to líp než Mentos v Coca Cole. Odhadem čtvrtina 1,5l láhve vytekla jako pěna.
Soudek po otevření také extrémně pěnil. Pokud ale nebyl soudek naplněn na správnou hladinu (= bylo tam víc vzduchu, než by bylo zdrávo), mohlo dojít ke kvašení a tím zkažení piva.
Otázkou je, proč to tak šíleně pění. Moc dextrózy? Snažil jsem se dávkovat tak jako obvykle.
Předem díky za jakékoliv podněty či zkušenosti.

PříspěvekNapsal: pon 02. kvě 2011 20:04:23 

Skeeve píše:
Otázkou je, proč to tak šíleně pění. Moc dextrózy? Snažil jsem se dávkovat tak jako obvykle.
Předem díky za jakékoliv podněty či zkušenosti.

Psenice vzdycky peni hodne. Pokud neni presycene v chuti, tak to podle me nevadi.

PříspěvekNapsal: pon 07. led 2013 12:33:54 

Zdravím,
po přečtení zkušeností na tomto fóru jsem se rozhodl, že zkusím taky udělat své pivko z koncentrátu. Založil jsem taky BR - šeptajíci pšenici na 22 l s 1 kg maltozy, dochmeloval jsem červeňákem a na závěr chmelovaru přidal pomerančovou kůru a koriandr (dle návodu z vasepivo.cz). Prakticky pár hodin po založení 26.12. to začalo divoce bublat. Bohužel jsem nezměřil počáteční hustotu při založení. Teď to stále pobublává při teplotě okolo 21 °C a hustota ukazuje 1014. Rozhodl jsem se to ještě chvilku nechat, ať z toho není šampus. Když jsem to měřil, tak jsem to i zrovna ochutnal. A moje otázka zní, jak to má zhruba chutnat? Já jsem cítil něco jako burčák, který jde cítit chmelem a v pozadí šla cítit trošku pšenice. Je to v pořádku?

PříspěvekNapsal: úte 08. led 2013 7:58:38 

dave007 píše:
Zdravím,
po přečtení zkušeností na tomto fóru jsem se rozhodl, že zkusím taky udělat své pivko z koncentrátu. Založil jsem taky BR - šeptajíci pšenici na 22 l s 1 kg maltozy, dochmeloval jsem červeňákem a na závěr chmelovaru přidal pomerančovou kůru a koriandr (dle návodu z vasepivo.cz). Prakticky pár hodin po založení 26.12. to začalo divoce bublat. Bohužel jsem nezměřil počáteční hustotu při založení. Teď to stále pobublává při teplotě okolo 21 °C a hustota ukazuje 1014. Rozhodl jsem se to ještě chvilku nechat, ať z toho není šampus. Když jsem to měřil, tak jsem to i zrovna ochutnal. A moje otázka zní, jak to má zhruba chutnat? Já jsem cítil něco jako burčák, který jde cítit chmelem a v pozadí šla cítit trošku pšenice. Je to v pořádku?

řekl bych že jo :)

PříspěvekNapsal: pát 11. led 2013 21:42:32 

dave007 píše:
Zdravím,
po přečtení zkušeností na tomto fóru jsem se rozhodl, že zkusím taky udělat své pivko z koncentrátu. Založil jsem taky BR - šeptajíci pšenici ...

Ahoj v první řadě vítej na fóru,

pročítal jsem si tenhle thread (neb jsem si vzpomněl že jsem šeptající pšenku taky zkoušel) a zavzpomínal, ale narozdíl od ostatních pšenic mi v paměti moc nezůstalo, pamatuju si první pšenici od Coopers a další od Brewfermu a nejvíc Milestone Crusader, což když si to tak zpětně vybavuju, zas až taková pšenice nebyla, ale jako pivo jako takový bylo vynikající, ale když to kvasilo, tak to byl docela humus narozdíl od ostatních
Nicméně jak jsem kdysi původně zamýšlel znova udělat pšenku od BR s jinými kvasnicemi, to jsem již neuskutečnil, já pak přešel na suroviny a to je jiný kafe :-).

Jestli jako burčák, ono to tak ze začátku asi vypadá, ale časem se to mění.

Každopádně propříště nezapomeň změřit hustotu na začátku.

Hodně štěstí

Co na tom pivu vidíš prosimtě? Já ti to řeknu a ty začneš chlastat taky

Neberte život vážně, stejně z něj nevyváznete živí!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina