VarimPivo.cz - Domácí vaření piva, Homebrewing

Fórum pro všechny přátele zlatavého moku a vaření piva.
Právě je pát 17. srp 2018 11:46:56
Přispět na provoz fóra můžete libovolnou částkou na účet: 1165212014/3030

nebo přes PayPal

Vasepivo.cz Vyrobtesipivo.cz Mr-sladek.cz SvojePivo.sk Pivonaklic.cz

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Forum pro zkušené
PříspěvekNapsal: úte 27. říj 2015 21:13:45 

Ahojte. No mně trochu přijde, že vymyslet technologickej postup, jak rozřadit lidi, který člověk nezná, je ireálný. Buď musí vždy fungovat silná role admina (a to žel někdy i ta nepříjemná - vykopávací) anebo bude řazení víceméně arbitrární.

Ale s prominutím si myslím, že by celé věci pomohlo spíš jiné strukturování diskuse a právě už zmíněná možnost oceňovat přínosné příspěvky, která by ať už při čtení vizuálně nebo při vyhledávání předřazováním pomohla v lepší orientaci.

Strukturování diskuse bych si /jako bohapustý snílek, který v nejmenším nerozumí práci s webem, potažmo fórem/ dovedl představit např. tak, že každé z hlavních témat by mělo podtémata nějak strukturovaná. Například u komponent a zlepšováků by se dal celý proces rozfázovat na detainější fáze, které by byly pak strukturované už na úplné technologické mikrokroky, tak, aby to pokrylo vše od šrotovníku přes hopjack po zátkovačku.

Kdyby bylo fórum takhle zpřehledněné, myslím, že pak by se vše ulehčilo jak pokročilejším, tak nováčkům a je otázka, jestli to není to, co fórum potřebuje spíš...

Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: úte 27. říj 2015 21:31:11 

jndr píše:
Například u komponent a zlepšováků by se dal celý proces rozfázovat na detainější fáze, které by byly pak strukturované už na úplné technologické mikrokroky, tak, aby to pokrylo vše od šrotovníku přes hopjack po zátkovačku.

To není problém udělat nové sekce. Trochu problém je přesunout tam pak ty stávající témata, protože ta občas obsahují i více diskuzí najednou.
To jeden ukazuje novej manifold, a druhej se ve stejném tématu zeptá "a co to máš na ty fotce za čerpadlo?" a už to jede. Jindy se zase řeší manifold, druhej napíše, že stout mu tím špatně tekl, a třetí se zeptá, při kolika ten stout stáčí...

Na spilce:
---

PříspěvekNapsal: úte 27. říj 2015 21:33:13 

zenhas píše:
Myšlenka je to zajímavá. Mě to ale přijde divné. Trochu to zavání elitářstvím.

Těžko se bude hledat nějaké alespoň trochu spravedlivé měřítko pro to, jak vybírat ony "pokročilé".
Ocenění nebo účast na soutěži je jistě zajímavým kritériem. Ne každý má potřebu jezdit po soutěžích a srazech a přesto nemusí být špatným domovarníkem.
Je to podobné, jako počet příspěvků. Ten, kdo vyplivne tisíc příspěvků také může, ale také nemusí být kvalitní kandidát.

To, že každý dnes raději položí hloupý dotaz je obecný trend. Lidé jsou líní. Proč by se měli namáhat, když to za ně může vyřešit někdo jiný.
Myslím, že nějaký elitní klub to nevyřeší. Jen se "členové bratrstva" uzavřou do vlastní ohrádky a ostatních si nebudou všímat. Tím postupně "část pro obyčejné nýmandy" zanikne.

Přesně tak. Je to pěknej humus.Jen pár vyvolených se uzavře do sebe.Je to jako hledat nejlepšího člověka.

PříspěvekNapsal: úte 27. říj 2015 22:00:36 

Rozhodně pro čtení musí být přístupné celé fórum, ale to vkládání nesmyslnech a stále stejnejch dotazů by nebylo špatné omezit. Studovat celé fórum je však potřeba zachovat i pro nováčky o tom to fórum je

PříspěvekNapsal: úte 27. říj 2015 22:17:33 

Já vidím jako největší problém zbytečné zakládání nových vláken, když je možné prakticky jakýkoliv dotaz umístit do již existujícího příslušného vlákna. Možná mají nováčci pocit, že bez založení nového vlákna si jejich dotazu nikdo nevšimne. Co se týče rozdělení fóra na profi a amatérskou sekci, jsem si jistý, že se nenajde nikdo, kdo by fórum přeprogramoval ani nikdo kdo by se kádrováním zabýval.

PříspěvekNapsal: stř 28. říj 2015 6:25:08 

Omezení sekcí podle uživatelů, a zařazení uživatelů do sekcí podle pravidla např. o počtu příspěvků nebo době registrace, to lze udělat v admin panelu "bez programování", alespoň myslím.

Rozhodně souhlasím, že pro čtení by to mělo zůstat otevřené.

Na spilce:
---

PříspěvekNapsal: stř 28. říj 2015 10:17:06 

Ja osobne som trochu v pomykove - sam si totiz spominam na svoje zaciatky pred dvoma rokmi a na svoje obcas hlupe otazky ohladom vsetkeho mozneho, za niektore z nich sa dokonca teraz zo spetneho pohladu aj trochu hanbim.
Vzdy sa vsak nasiel niekto ochotny, kto mi odpovedal. Preto si vysoko cenim cele toto forum aj vsetkych prispievatelov.
Pre zaciatocnika vsak moze byt trochu problem najst odpoved, ked vlastne casto ani nevie, co ma hladat.

Priklad: Ja som zacinal tak, ze som si kupil koncentrat a podla navodu ho dal kvasit. Stale mi to vsak nebublalo. Samozrejme hned panika a prihlásenie na forum. Co vsak mam dat vyhladat ? Pivo nekvasi ? Vsak by mi to vyhodilo tolko vysledkov vyhladavania, ze by som ich cital tyzden, a nevedel by som aj tak posudit, ktora je ta prava pricina.
Nabral som teda odvahu a spytal som sa, nasledne o par minut som uz presne vedel, co mam urobit.

Preto neodsudzujem zaciatocnikov za otazky, ktore sa tu uz riesili, lebo sa viem vzit do ich koze.
Chapem aj to, ze skusenych borcov to moze otravovat, preto nemam nic ani proti specialnej sekcii len na citanie.

PříspěvekNapsal: stř 28. říj 2015 11:22:08 

Ahoj,

pohybuji se na různých fórech a obecně si myslím, že tohle je dobře rozdělené.

Rozdělení lidí na zkušené a nezkušené je IMHO blbost. I třeba, aby se u jména objevovalo "zkušený uživatel" apod. Tohle systémy umí jen podle počtu příspěvků. A vidím to jinde, že lidi, kteří se ptají pořád dokola na kdejakou blbost, protože jsou líní si přečíst dřívější odpovědí, jsou najednou "zkušení" se 1000 příspěvky. Zatímco experti, kteří sem tam odpoví, jich mají méně.
Osobně začínám (možná jsem skromný), nějaký ten čas tomu věnuji a věnoval jsem x hodin na studium i tohohle fóra. A našel jsem tu téměř vše. Stačí jen chtít číst, hledat a číst. Většina problémů se řešila a vyřešila již v roce 2010-2011, jak to tu sleduji. V dnešní době je mnoho takových, kteří raději napíšou novu stejnou otázku. Je to pohodlnější ve stylu "tady mě máš, tak mě něco nauč". To byh omezil, ať je to přehlednější.

Chtěl jsem ale říci, že si nemyslím, že by se to mělo měnit. Snad nějaké FAQ pro začátky nebo nějaké téma "Rady začátečníkovi", aby třeba rubrika Coopers byla o Coopers atd.
Ale i takhle je to přehledné.

Díky za tohle fórum.

PříspěvekNapsal: stř 28. říj 2015 13:12:51 

Ahoj,
myslím že to nemohlo být lépe řečeno.

Díky za tohle forum

Tomáš

PříspěvekNapsal: čtv 29. říj 2015 13:23:37 

Jsem pro sekci Profi s omezeným přidáváním příspěvků jen pro sládky a zkušené vařiče. V určování kdo jo a kdo ne bych problém neviděl, stejně se v oboru zná každej s každým. Fórum získá nový rozměr a bude to plus pro všechny i pro ty méně zkušené, kteří se aspoň dostanou ke kvalitním materiálům.

Kdysi jsem navrhoval zákaz psaní příspěvků měsíc po registraci, čímž by se právě omezil počet duplicitních dotazů nováčků, ale neprošlo to.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina