VarimPivo.cz - Domácí vaření piva, Homebrewing
http://varimpivo.cz/

Uvítání nováčků a pravidla na fóru
http://varimpivo.cz/viewtopic.php?f=28&t=1412
Stránka 1 z 1

Autor:  dapr [ čtv 10. lis 2011 20:26:08 ]
Předmět příspěvku:  Uvítání nováčků a pravidla na fóru

Dovolil jsem si založit nový thread.

No, bude to spíš na admina/moderátora (Mosquita a možná i další, kdo se nyní momentálně o fórum stará), jestli by nestálo za úvahu někam na základní obrazovku úplně nahoru uvést sekci "Pravidla fóra" a tam uvést jednak uvítání nováčkům a pak rozepsat pár bodů jak se zde chovat, jak s fórem pracovat a hlavně hledat, protože si myslím a určitě nebudu sám, že zde je toho napsáno docela dost. Určitě stačí vypíchnout pár základních bodů ALE určitě bych nechtěl aby to tu bylo samá restrikce jako je na jiných fórech.

Já malinko narážím na dva příspěvky kolegů franty a lukase (v Receptech a postupech - thread " jaké nejmenší množství piva jste vařili ??"), já musím dát vlastně zapravdu oběma, fakt je, že ne každý je s počítačem kamarád a ne každý umí na internetu hledat a v případě našeho fóra vlastně neví kam hned zamířit aby nasál základní informace neboť z členění fóra neví kam má jít, aby získal prvotní informaci "jak vařiti pivo", (zde tedy má franta pravdu), ale zároveň má pravdu lukas, že když se fórum znepřehlední neustálými dotazy (jak-se-co) a odpovědmi (pokud vůbec přijdou) a přiznejme si, že lidé jsou různí a dost pohodlní, raději hodí do pléna dotaz a čekají než přilétne odkudsi odpověď...

O napsání tohoto příspěvku jsem uvažoval několik dní, než jsem se jej rozhodl napsat a možná tak spustit plodnou diskuzi jak naše fórum vylepšit. I když na druhou stranu, narozdíl od jiných for kam chodím sice většinou jako čtenář (nedělá mi problém číst forum několik dní a hledat informace), kde jsou admini/moderátoři dost "přísní" a bez milosti likvidují či usměrňují příspěvky nebo rovnou uživatele a uživatelé pak naštvaní opět odcházejí (někdy i se svými příspěvky a to je pak zmatek).
Já si toto fórum velice považuji za jeho vysokou úroveň hlavně po odborné ale i právě po lidské stránce, sešla se zde taková parta lidí, se stejným smýšlením, ani si nepamatuji, že by zde někdo někoho vyloženě napadal, byl hrubý apod. To vidím spíš jinde.


Takže abych to shrnul, možná bychom se měli pokusit o nějaká stručná pravidla pro nově příchozí někam nahoru na hlavní stránku a možná tam i hodit nějaké základní informace o vaření piva, klidně s využitím toho co už na foru je.

co Vy na to, kolegové?


David

PS - pro Mosquita - nezapomeň na ta pravidla do Bazaru, jo :-) viz příspěvek od Bobra, ten pěkně vypíchl jednotlivé body

Autor:  igra [ pát 11. lis 2011 9:20:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: Uvítání nováčků a pravidla na fóru

Ahoj, sepsal jsi to, že není moc co dodat :) jsem jednoznačně pro, příliš neutahovat šrouby, ale trochu korigovat. Do té informace pro nováčky bych navrhoval jakýsi
rozcestník s pár odkazy kde najdou zakladní info k vaření ze surovin, či jen ke kvašení z koncentrátu a samozřejmě připomenutí tlačítka HLEDAT.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/