VarimPivo.cz - Domácí vaření piva, Homebrewing

Fórum pro všechny přátele zlatavého moku a vaření piva.
Právě je ned 19. lis 2017 11:21:08
Přispět na provoz fóra můžete libovolnou částkou na účet: 1165212014/3030

nebo přes PayPal

Vasepivo.cz Vyrobtesipivo.cz Mr-sladek.cz SvojePivo.sk Pivonaklic.cz

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Uvítání nováčků a pravidla na fóru
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis 2011 20:26:08 

Dovolil jsem si založit nový thread.

No, bude to spíš na admina/moderátora (Mosquita a možná i další, kdo se nyní momentálně o fórum stará), jestli by nestálo za úvahu někam na základní obrazovku úplně nahoru uvést sekci "Pravidla fóra" a tam uvést jednak uvítání nováčkům a pak rozepsat pár bodů jak se zde chovat, jak s fórem pracovat a hlavně hledat, protože si myslím a určitě nebudu sám, že zde je toho napsáno docela dost. Určitě stačí vypíchnout pár základních bodů ALE určitě bych nechtěl aby to tu bylo samá restrikce jako je na jiných fórech.

Já malinko narážím na dva příspěvky kolegů franty a lukase (v Receptech a postupech - thread " jaké nejmenší množství piva jste vařili ??"), já musím dát vlastně zapravdu oběma, fakt je, že ne každý je s počítačem kamarád a ne každý umí na internetu hledat a v případě našeho fóra vlastně neví kam hned zamířit aby nasál základní informace neboť z členění fóra neví kam má jít, aby získal prvotní informaci "jak vařiti pivo", (zde tedy má franta pravdu), ale zároveň má pravdu lukas, že když se fórum znepřehlední neustálými dotazy (jak-se-co) a odpovědmi (pokud vůbec přijdou) a přiznejme si, že lidé jsou různí a dost pohodlní, raději hodí do pléna dotaz a čekají než přilétne odkudsi odpověď...

O napsání tohoto příspěvku jsem uvažoval několik dní, než jsem se jej rozhodl napsat a možná tak spustit plodnou diskuzi jak naše fórum vylepšit. I když na druhou stranu, narozdíl od jiných for kam chodím sice většinou jako čtenář (nedělá mi problém číst forum několik dní a hledat informace), kde jsou admini/moderátoři dost "přísní" a bez milosti likvidují či usměrňují příspěvky nebo rovnou uživatele a uživatelé pak naštvaní opět odcházejí (někdy i se svými příspěvky a to je pak zmatek).
Já si toto fórum velice považuji za jeho vysokou úroveň hlavně po odborné ale i právě po lidské stránce, sešla se zde taková parta lidí, se stejným smýšlením, ani si nepamatuji, že by zde někdo někoho vyloženě napadal, byl hrubý apod. To vidím spíš jinde.

Takže abych to shrnul, možná bychom se měli pokusit o nějaká stručná pravidla pro nově příchozí někam nahoru na hlavní stránku a možná tam i hodit nějaké základní informace o vaření piva, klidně s využitím toho co už na foru je.

co Vy na to, kolegové?

David

PS - pro Mosquita - nezapomeň na ta pravidla do Bazaru, jo :-) viz příspěvek od Bobra, ten pěkně vypíchl jednotlivé body

Co na tom pivu vidíš prosimtě? Já ti to řeknu a ty začneš chlastat taky

Neberte život vážně, stejně z něj nevyváznete živí!

Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  

Předmět příspěvku: Re: Uvítání nováčků a pravidla na fóru
PříspěvekNapsal: pát 11. lis 2011 9:20:10 

Ahoj, sepsal jsi to, že není moc co dodat :) jsem jednoznačně pro, příliš neutahovat šrouby, ale trochu korigovat. Do té informace pro nováčky bych navrhoval jakýsi
rozcestník s pár odkazy kde najdou zakladní info k vaření ze surovin, či jen ke kvašení z koncentrátu a samozřejmě připomenutí tlačítka HLEDAT.

Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina