VarimPivo.cz - Domácí vaření piva, Homebrewing

Fórum pro všechny přátele zlatavého moku a vaření piva.
Právě je úte 17. črc 2018 16:39:37
Přispět na provoz fóra můžete libovolnou částkou na účet: 1165212014/3030

nebo přes PayPal

Vasepivo.cz Vyrobtesipivo.cz Mr-sladek.cz SvojePivo.sk Pivonaklic.cz

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Daně, aneb když není kde brát
PříspěvekNapsal: stř 31. říj 2012 12:00:40 

zenhas píše:
Jo. To je fakt. Blbě počátám. Původní daň není 0.
Těch 15 byl krásný ideál a tedy hypotetický příklad. Něco jako krásná a zároveň moudrá pětadvacítka. :lol:

jeste k tomu s bujnou svetlou kstici ;)

pivo:
http://www.finance.cz/dane-a-mzda/dph-a ... dane/pivo/
vino: :o
http://www.finance.cz/dane-a-mzda/dph-a ... iprodukty/

Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: stř 31. říj 2012 12:38:02 

http://www.finance.cz/dane-a-mzda/dph-a ... dane/pivo/

Domovařiči s množstvím do 200L jakého piva ročně?12%,10%,8% množstvím mladiny,nebo třeba i 16% ?Stále se jedná o 200L?
Jak je to?

PříspěvekNapsal: stř 31. říj 2012 12:53:07 

jakéhokoli piva do celkového ročního součtu objemů várek do 200l nesmíš ho prodávat. To je myslím také oproti vinaři zajímavý rozdíl.

PříspěvekNapsal: ned 09. pro 2012 18:01:01 

Mosquit píše:
Jestli by nebylo lepší snížit byrokracii a administrativu.

Příklad: když bych mohl legálně uvařit víc než 200 litrů ročně, klidně bych to přiznával a tu daň z toho platil, těch pár set korun ročně už mě nezabije. Abych si kvůli tomu ale pořizoval celní sklad a takové blbosti, to fakt ne...

Zridit celní sklad je malickost. Jen několik papírů (vlastně dokumentace k pivovaru) + sehnat cejchovaný sacharometr a hotovo.

Jediná, kokotská, překážka je, že musíš mít vzdělání v tomto oboru.

Celní poplatek 1000 Kč
Cejchovaný sacharometr kolem 4000 Kc

Následně odvedes zálohu na spotřební dan > výzvu ti dá tvůj celní úřad.
Výše spotřební daně.

Např. v dokumentaci uvedes, že budes varit pouze 12°pivo a ze ho uvaříš 10hl. Dan z jedné dvanáctky je 1,92 Kc.
1,92x10 hl. = 1092 Kc. za rok a hotovo.

Jinak se provádí tzv. zaokrouhlování směrem dolů. Uvaříte pivo 12,99° a je to 12°. Uvarís 8,99 a je to 8° pivo.

domluva na celním urade je naprosto v pohode.

PříspěvekNapsal: ned 09. pro 2012 20:30:45 

OMBR píše:
Mosquit píše:
Jestli by nebylo lepší snížit byrokracii a administrativu.

Příklad: když bych mohl legálně uvařit víc než 200 litrů ročně, klidně bych to přiznával a tu daň z toho platil, těch pár set korun ročně už mě nezabije. Abych si kvůli tomu ale pořizoval celní sklad a takové blbosti, to fakt ne...

Zridit celní sklad je malickost. Jen několik papírů (vlastně dokumentace k pivovaru) + sehnat cejchovaný sacharometr a hotovo.

Jediná, kokotská, překážka je, že musíš mít vzdělání v tomto oboru.

Celní poplatek 1000 Kč
Cejchovaný sacharometr kolem 4000 Kc

Následně odvedes zálohu na spotřební dan > výzvu ti dá tvůj celní úřad.
Výše spotřební daně.

Např. v dokumentaci uvedes, že budes varit pouze 12°pivo a ze ho uvaříš 10hl. Dan z jedné dvanáctky je 1,92 Kc.
1,92x10 hl. = 1092 Kc. za rok a hotovo.

Jinak se provádí tzv. zaokrouhlování směrem dolů. Uvaříte pivo 12,99° a je to 12°. Uvarís 8,99 a je to 8° pivo.

domluva na celním urade je naprosto v pohode.

vzdelani je jedina kokotska prekazka k tomu, aby kazdej z nas prodaval svoje produkty, jejichz kvalita muze byt vselijaka. kokotstvi tohoto narizeni mi prijde diskutabilni...
naproti tomu omezeni mnozstvi vyrobeneho piva PRO VLASTNI POTREBU na 200 l/rok je kokotstvi neoddiskutovatelne! vubec nechapu proc bych kvuli necemu takovemu mel chodit na CELNI urad. chapu to z pohledu statu, ze po vstupu do Schengenu nechtel najednou propustit nekolik desitek tisic zbytecnych ouradu a musel jim najit jinej job, ale nevim proc bych na to mel pristupovat.

PříspěvekNapsal: ned 09. pro 2012 21:32:48 

Myslím že nám nikdo nehází klacky pod nohy úmyslně, jenom na rozdíl o vinařů u nás není domácí vaření piva taková tradice, čili po revoluci nikdo nepotřeboval zvýšení limitu, na to se začíná narážet až teď a dost pochybuji že kvůli pár desítkám lidí se bude měnit zákon. Já to prostě neřeším a vařím si kolik toho stihnu vypít.

PříspěvekNapsal: pon 10. pro 2012 7:49:53 

Buddha:
to je jen na tobě jestli na pravidla hry budeš přistupovat. Jako argument vidím, že se vyhneš průseru, kdyby tě někdo naprášil. A problém s krácením daně je na světě.

Můžeme si o tom zákoně myslet co chceme, ale když dojde na lámání chleba, tak se s tim soudce mazat nebude.

Pita:
presne - vypij co muzes.

Já jsem se v lednu na celnim urade ptal, co mám dělat, že uvařim už 210l piva. A celník mi na toreagoval "a vy to nekde evidujete a opravdu to chcete hlásit?" Z toho podle mě plyne, že mají svých svých starostí dost a nás, drobné rybicky, nechají plout. Zatím.

PříspěvekNapsal: pon 10. pro 2012 7:58:53 

OMBR píše:
Buddha:
to je jen na tobě jestli na pravidla hry budeš přistupovat. Jako argument vidím, že se vyhneš průseru, kdyby tě někdo naprášil. A problém s krácením daně je na světě.

Můžeme si o tom zákoně myslet co chceme, ale když dojde na lámání chleba, tak se s tim soudce mazat nebude.

Pita:
presne - vypij co muzes.

Já jsem se v lednu na celnim urade ptal, co mám dělat, že uvařim už 210l piva. A celník mi na toreagoval "a vy to nekde evidujete a opravdu to chcete hlásit?" Z toho podle mě plyne, že mají svých svých starostí dost a nás, drobné rybicky, nechají plout. Zatím.

jasne, ja ale nic neprodavam a predevsim: zasadne varim max. 199 l piva za rok! :D a taky si ho vsechno vypiju...
zrovna tento urad bych za prilis vytizeny nepovazoval, i kdyz chapu, ze musej mit spoustu prace s vymyslenim nejake prace!

PříspěvekNapsal: pon 10. pro 2012 8:14:40 

na celním úřadě spíš řeší domácí pálení, tam se krátí daň mnohem víc, vzhledem k tomu že spotřební daň za litr ethanolu činí 285kč nebo 143kč za pěstitelské pálení a dejme si ruku na srdce kolik znáte lidí kteří pálí doma?

PříspěvekNapsal: pon 10. pro 2012 11:28:23 

ku otazke legalneho predaja, uz som nikde cital, chlap predava svoje etikety na zberatelske ucely, pivo dava k tomu zdarma ako ukazku jak to chuti :D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina