VarimPivo.cz - Domácí vaření piva, Homebrewing

Fórum pro všechny přátele zlatavého moku a vaření piva.
Právě je pon 22. říj 2018 14:15:02
Přispět na provoz fóra můžete libovolnou částkou na účet: 1165212014/3030

nebo přes PayPal

Vasepivo.cz Vyrobtesipivo.cz Mr-sladek.cz SvojePivo.sk Pivonaklic.cz

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 263 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: porovnání chlazení
PříspěvekNapsal: pon 17. říj 2016 17:17:03 

zdar,chci se zeptat.Neucpává se ten y filtr když do něj pouštíš mladinu /já tam mám vždy byť malé množství chmele/ často? A jak ho potom při chlazení čistíš?A ty dírky v siktu taky nic moc/1,3mm/ to ty samé mám situ na zcezování,udrží aspoň něco dík :)

Vsetíňák-leží
Bock light 13-leží

MIKROP. SKALKA

Švecova desítka- VÍTĚZ Grand Prix Kostelec u Holeš. 2017
Ležák Megal- Bronz. žejdlík- Černokostel. žejdlík 2017
American Amber Ale -bronz-Černokostelecký žejdlík 2018

Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: pon 17. říj 2016 19:25:58 

zalezi v jakem stavu mas mladinu kdyz to chces deskacem prohanet. chmel z granuli nevadi a sitkem i deskacem projde. slad vadi a sitko dokonale ucpe kor s vydatnou pomoci chmelu :) rozhodne je dobre tlacit to pres deskac a filtr cerpadlem. ja po prvnim vareni, 5x ocpanem filtru a jeho rozebrirani udelal tohle

https://ds.glottis.net/photo/#!Albums/a ... 352e4a5047

vysrouboval vicko, navrtal a pripajel kus niplu ... na nipl mam ted nasroubovanej kulak s hadicnikem a hadici do kyble s odpadem. a kdyz se filtr ucpe, proste ho odstrelim do kyble a jedu dal. zkousel jsem i zjemneni filtru nerezovou meshi a tragedie. ucpaval to i chmel a to byl konec. to co tam je z vyroby, 1,3mm dirky jsou tak akorat. mlato neporleze a deskac je v pohode. naopak kdyz se lehce zacpe mlatem a cerpadlo to dokaze procpat, neni to na skodu a nejaky ten bordel navic to pochyta.

PříspěvekNapsal: pon 17. říj 2016 22:11:49 

moc pěkné,chci se jen zeptat-co tam máš za čerpadlo a az jak dlouho zchladíš a kolik dík

Vsetíňák-leží
Bock light 13-leží

MIKROP. SKALKA

Švecova desítka- VÍTĚZ Grand Prix Kostelec u Holeš. 2017
Ležák Megal- Bronz. žejdlík- Černokostel. žejdlík 2017
American Amber Ale -bronz-Černokostelecký žejdlík 2018

PříspěvekNapsal: úte 18. říj 2016 5:21:20 

glottis píše:
zalezi v jakem stavu mas mladinu kdyz to chces deskacem prohanet. chmel z granuli nevadi a sitkem i deskacem projde. slad vadi a sitko dokonale ucpe kor s vydatnou pomoci chmelu :) rozhodne je dobre tlacit to pres deskac a filtr cerpadlem. ja po prvnim vareni, 5x ocpanem filtru a jeho rozebrirani udelal tohle

https://ds.glottis.net/photo/#!Albums/a ... 352e4a5047

vysrouboval vicko, navrtal a pripajel kus niplu ... na nipl mam ted nasroubovanej kulak s hadicnikem a hadici do kyble s odpadem. a kdyz se filtr ucpe, proste ho odstrelim do kyble a jedu dal. zkousel jsem i zjemneni filtru nerezovou meshi a tragedie. ucpaval to i chmel a to byl konec. to co tam je z vyroby, 1,3mm dirky jsou tak akorat. mlato neporleze a deskac je v pohode. naopak kdyz se lehce zacpe mlatem a cerpadlo to dokaze procpat, neni to na skodu a nejaky ten bordel navic to pochyta.

Koukám jsi šikula a nebo někdo kolem tebe....
Co je to prosím za hrnec? To je téma co se tu dost řeší a mě to čeká.... :)

PříspěvekNapsal: úte 18. říj 2016 5:33:12 

narab píše:
moc pěkné,chci se jen zeptat-co tam máš za čerpadlo a az jak dlouho zchladíš a kolik dík

chugger pump ... bohuzel ... nebo nastesti? :) jak se to vezme no. podle ceny je to bohuzel. ale je supr. druha volba byla nerezova verze tohoto https://store.brewpi.com/mashing/brewing-pumps

PříspěvekNapsal: úte 18. říj 2016 5:51:56 

Vosounek píše:
Koukám jsi šikula a nebo někdo kolem tebe....
Co je to prosím za hrnec? To je téma co se tu dost řeší a mě to čeká.... :)

nejlevnejsi bergland - 70L :)

a kdyz jsi proklikal fotky tak asi tusis jak to je no. hlinik na dne na rozvod tepla, na nem 6 x 1kw topnych teles zapojenych na 3 faze. Na hrnec je pripajenych mnoho sroubu, kterymi jsem prisroubil ten hlinik a jeste ho pro jistotu prilepil teplovodnym lepidlem. Clamp hrdla taktez pajene. Varit se to nikomu nechtelo tak sem si zaexperimentoval. Pajene clampy drzi paradne, zatim sem zadnou neutrhnul :) Jsou tovlastne vzdy dve hrdla svarene do jednoho kusu. slimecek 50mm a 30mm a tim 30 pajene na hrnec. Srouby bych uz nepajel. nema to tu pevnost co jsem cekal a jeden jsem utrhnul. Priste bych to bud privaril sam nebo nechal navarit bodovou svareckou. Nerez stojanek svarili v jedne firme nedaleko stejne jakoz rezani hliniku paprskem, prorezani scezovaciho hrnce laserem, kulatych der na clampy paprskem, ohybani michadla, plechu co drzi motor. zbytek jsme nejak nakoupil, sesroubil, zkusil varit, zjistil nedostatky a pomalu to upgraduju tak aby se v tom dalo varit bez nejakych nervu :)

pokud bych mohl neco nedoporucit tak udelat scezovacku tak jak ji tam mam. kdybych platil rezani laserem tak vykrvacim a scezovani je horor. takze druha verze scezovaci nadoby bude nerezovy kosik z nerez mesh. Y filtr bez toho kohoutu mi taky pil strasne krev. Pokud si ho tam nekdo date, dejte si alespon pred nej kohout, aby se to dalo rozebrat.

narab píše:
az jak dlouho zchladíš

ted naposledy 30L asi za 20minut ale nemeril jsem to. nejelo na plno. filtr byl pricpany a stejne jsem to privrel kohoutem a i voda na chlazeni nebyla na plno. ale podle vypoctu by to tak mohlo byt odhadem. 30L chladit o 80C dolu je, ze potrebuju odebrat asi 2,8kWh a chladic je 5kw

PříspěvekNapsal: úte 18. říj 2016 17:28:41 

Tak se mě povedlo vymámit z nich teda nějaké informace ohledně toho deskového chladiče :

http://www.vasepivo.cz/zbozi/prislusenstvi/chlazeni-mladiny-O80/chladic-deskovy-60-l-Z473.html

36 platen
0.4m²
L19 x W8 x H9
24 kW

http://www.indcom.cz/medi-pajeny-deskovy-vymenik-tepla-5-kw

Výkon: 1–5 kW
Plocha pro tepelnou výměnu: 0,39 m²
Průtok: 4 m³/h
Počet desek: 30 ks

dle specifikace by teda měl být ten s Vaše pivo výrazně lepší . Je tedy 3x dražší, ale i tak mě to pořád vychází solidne. Nebo se mýlím ?

Děkuji za radu

PříspěvekNapsal: úte 18. říj 2016 18:03:49 

Skyd píše:
Tak se mě povedlo vymámit z nich teda nějaké informace ohledně toho deskového chladiče :

http://www.vasepivo.cz/zbozi/prislusenstvi/chlazeni-mladiny-O80/chladic-deskovy-60-l-Z473.html

36 platen
0.4m²
L19 x W8 x H9
24 kW

http://www.indcom.cz/medi-pajeny-deskovy-vymenik-tepla-5-kw

Výkon: 1–5 kW
Plocha pro tepelnou výměnu: 0,39 m²
Průtok: 4 m³/h
Počet desek: 30 ks

dle specifikace by teda měl být ten s Vaše pivo výrazně lepší . Je tedy 3x dražší, ale i tak mě to pořád vychází solidne. Nebo se mýlím ?

Děkuji za radu

smenou plochu maj prakticky stejnou ... takze bud ten prvni nema vykon 24kw a nebo ten druhej 5kw. a nebo nemaj stejnou plochu. u deskace, jakozto jineho chlazeni jde o plochu a prutok.

PříspěvekNapsal: stř 19. říj 2016 7:15:04 

jeste mi to nedalo a trosku jsem si zanasobil rozmery co jsi sem dal, co jsem doma zmeril a pocet desek. rozmery jsou brane vnejsi ale asi to nevadi protoze uvnitr je to zas jako varhany a plochu to asi dozene. mozna i predezene. ale pomery zustanou asi stejne

vasepivo
0,5472m2 a 2,5mm mezi deskami

indcom (19x7x30desek)
0,399m2 a 2,5mm mezi deskami

takze ten z vase pivo ma 140% plochy co ten z indcomu. jinak je to naprosto stejne.

jeste jsem spocital vykon na plochu tech deskacu co nabizi v nadeji z tam treba neco uvidim :) ale nic moc nevidim. ale dam to sem, kdyz uz jsem to spocital
5kw (0,4m2) verze - 12,8kw/m2 (4m3)
95kw (4m2) verze - 23,3kw/m2 (22m3)
250kw (8m2) verze - 30,7kw/m2 (22m3)

ceny pak 1360kc vs 3200kc (235%) takze at si kazdy vybere dle svojich moznosti :)

a jeste doplneni po tom co koukam na datasheet http://www.vasepivo.cz/userfiles/files/chiller.pdf
vsechny verze maj psanou plochu 0,4m2 :) no chyba se vloudi. a vykon plati pro chlazeni vodou 10C a kdo vi kolik vody tim vubec prohaneli aby 24kw dosahli. dost by me zajimalo srovnani tech dvou deskacu pri provozu ve stejnych podminkach.

PříspěvekNapsal: stř 19. říj 2016 12:08:41 

Co tím chladičem honíte?

chápu průtok mladiny jedním směrem, a chladícího média druhým směrem. Ale vodou to na zakvašeních spodníma (9°C) rychle nezchladim; není tu někde na foru tip na výrobu zásobníku ledové vody?

Na spilce:
---

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 263 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina