VarimPivo.cz - Domácí vaření piva, Homebrewing

Fórum pro všechny přátele zlatavého moku a vaření piva.
Právě je stř 15. srp 2018 13:30:48
Přispět na provoz fóra můžete libovolnou částkou na účet: 1165212014/3030

nebo přes PayPal

Vasepivo.cz Vyrobtesipivo.cz Mr-sladek.cz SvojePivo.sk Pivonaklic.cz

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: digitalny teplomer s externym cidlom
PříspěvekNapsal: pát 24. říj 2014 19:51:09 

Zdravim priatelia, ma niekto skusenosti s tymto teplomerom?

http://www.koikapor.sk/product/digitaln ... dlom-7465/

Konkretne ma zaujima presnost merania, ale hlavne ci sa mi pri teplote 75-78°C nejako nekontaminuje chut z toho externeho cidla, netusim co to je za plast a kolko znesie. Sice rozsah teplot ma udajne -50 °C az +110 °C, ale netusim ci by to nemohlo v sladine zanechat nejaku pachut.

Přílohy:
ba_orig_3252757796_elektro-ostatne-novy-digitalny-lcd-teplomer-s-externym-cidlom.jpg
ba_orig_3252757796_elektro-ostatne-novy-digitalny-lcd-teplomer-s-externym-cidlom.jpg [ 16.17 KiB | Zobrazeno 3528 krát ]

Předmět příspěvku: Re: digitalny teplomer s externym cidlom
PříspěvekNapsal: pát 24. říj 2014 20:36:59 

moc presny neni, teda aspon co mam ja, kupoval jsem prvni kus unas, pak jsem ho objednaval z Ciny za 1/3 cenu a je to stejny smejd.
Urite to cidlo nedavej na primo, ale do medene trubky, zmer si kolik ma to cidlo a pak si zajdi nekam kde je prodavaji a vyzkousej si to, cim tesnejsi trubka tim lip, bude to lip merit, ale jen orientacne.

Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: pát 24. říj 2014 21:57:43 

DVL píše:
moc presny neni, teda aspon co mam ja, kupoval jsem prvni kus unas, pak jsem ho objednaval z Ciny za 1/3 cenu a je to stejny smejd.
Urite to cidlo nedavej na primo, ale do medene trubky, zmer si kolik ma to cidlo a pak si zajdi nekam kde je prodavaji a vyzkousej si to, cim tesnejsi trubka tim lip, bude to lip merit, ale jen orientacne.

ani jedna odpoved ma moc nepotesila.... skusim ho "nakalibrovat" so zavaracim teplomerom, chcel som to mat trosku pohodlnejsie. a nevedel by si mi teda odporucit nieco kvalitnejsie a spolahlivejsie? podla moznosti ak by bolo cidlo prisposobene na potravinarske ucely, bolo by to uplne idealne :)

PříspěvekNapsal: pát 24. říj 2014 21:59:18 

btw: teplomer ma z ebayu vysiel na 1,16 eura a 2ks LR44 na 0,60 eura. Ono za 2 eura clovek nema ani obed, takze neviem co som od toho cakal :D

Naposledy upravil pjongy dne pát 24. říj 2014 22:15:25, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: pát 24. říj 2014 22:04:15 

uplně španý... nekupovat... pokazil se po prvním měření...

PříspěvekNapsal: sob 25. říj 2014 3:06:07 

Mně "funguje" už dlouho. Mám ho v nerezové jímce.
Ukazuje ovšem dost nepřesně, mám vypozorováno, že kolem 30-60°C to ještě docela jde (už mám v oku odchylku), nad 70°C už to ukazuje o dost jinak. Například bouřlivý var mladiny je při 91°C ... Je to také z Číny přes ebay.

Na spilce:
---

PříspěvekNapsal: sob 25. říj 2014 7:45:43 

Zhruba pred rokem jsem to resil - hledal jsem nejake vodotesne ponorne cidlo co zvladne vysoke teploty a bude potravinarsky nezavadne, aby mohlo byt neustale ponorene. Po docela dlouhem hledani jsem nasel teplomery Dostmann. Po vymene nekolika mailu s jejich supportem jsem se dozvedel, ze momentalne nic takoveho nemaji, ale zrovna na tom pracuji. Vyrobek je ted konecne hotovy: http://dostmann-electronic.de/product/id/411/cid/27.

Objednal jsem ho pres prazskou firmu p-lab. Dorazil k nim z nemec cca za mesic a stal petikilo.

Zatim nemuzu rict zkusenosti protoze s nim teprve budu varit, ale vzhledem k laboratornimu statusu ocekavam presne mereni a deklarovane vlastnosti (teploty, vodotesnost, potravinarsky nezavadne).
Az s tim neco navarim tak dam vedet. Pocitam, ze v priprade ze bude OK, bude o nej asi velky zajem - bylo by asi pak dobre se domluvit na nejakou hromadnou objednavku, at to chudaci z p-labu neobjednavaji po jednom :)
Zatim mohu potvrdit druh pouziteho plastu kabelu cidla dle oznaceni na obalu - HDPE, coz by mel byt stejny (nebo podobny) typ jako u kyblu s vidlickou a nozem.

Strucne receno - tohle je zrejme "original" tech cinskych napodobenin co tu uvadite (i kdyz mozna i tohle je kopie neceho mnohem drazsiho, ale snad alespon trochu zdarilejsi).

PříspěvekNapsal: sob 25. říj 2014 8:31:52 

Pouzivam tyto teplomery s cidlem DS18B20 s garanci presnosti od vyrobce na 0,5 stupne.
Zatim vsechny varky OK

Cidlo mam v jimce.

http://www.ebay.com/itm/0-56-RED-LED-Digital-Car-Thermometer-Temperature-Meter-55-125-C-DS18B20-Sensor-/360881482326?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item5406366a56

PříspěvekNapsal: ned 24. led 2016 12:31:12 

V blizkej buducnosti by som si chcel kupit teplomer do varne. Mam vyhliadnute uz nejake typy:
- bud s vpichovym cidlom, cidlo by molo byt namontovane na tycke tak aby sa dalo posuvat hore-dole podla potreby a pravda aj odmontovat
http://www.kelvin-teplomery.sk/podrobno ... lomer.html
alebo
http://www.kelvin-teplomery.sk/podrobno ... lomer.html (tento ma dost dlhe cidlo a ocelovy kabel + alarm, avsak presnost neznama, ale predpokladam taka ako pri predoslom)
- alebo tento do nerezovej jimky http://www.kelvin-teplomery.sk/podrobno ... er.89.html
Nepotrebujem radu s vyberom, teplomer si vyberiem sam. Moja otazka je taka, ze ako presne treba dodrziavat jednotlive technologicke teploty pri vareni? Ide mi o to, ze tieto (a aj ine teplomery) nie su kalibrovane, to znamena, ze napriklad pri udani presnosti merania +-2 stupne nad 70 C sa stane to, ze je to realne medzi 68 - 72. V pripade, ze si to clovek da nakalibrovat, tak presnost by mala byt slusna. Avsak kalibracia stoji asi 20-25 eur, takze tym sa cena teplomera zvysi na dvojnasobok. Ludia z fora varia s teplomermi za 2-3 eura a aj za 25-30 eur. Z toho co som cital, mi prijde, ze 1-2 stupne plus - minus by problem nemal byt. Vdaka za kazdy vas nazor.

PříspěvekNapsal: ned 24. led 2016 15:37:34 

Používám tenhle a spokojenost

http://www.metria.cz/do-domacnosti-vpic ... fa-14-1504

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina