VarimPivo.cz - Domácí vaření piva, Homebrewing

Fórum pro všechny přátele zlatavého moku a vaření piva.
Právě je sob 29. dub 2017 10:29:25
Přispět na provoz fóra můžete libovolnou částkou na účet: 1165212014/3030

nebo přes PayPal

Vasepivo.cz Vyrobtesipivo.cz Mr-sladek.cz SvojePivo.sk Pivonaklic.cz

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ležácký sklep (agregát z ledničky, polystyren)
PříspěvekNapsal: sob 30. bře 2013 11:52:57 

ahoj chlapi,

teď mám na ležení upravený mrazák, ale už mi prostorově nestačí. Chci ve sklepě, v místnosti pod schodama udělat "ležácký sklep". Stěny obložit polystyrenem a jako chlazení agregát z chladící vitríny velké 2m). Potřebuji poradit, zda mám polystyren 12cm lepit přími na zeď a strop, nebo mám udělat nějaký rošt a teprve na neho lepid polyš - jedná se mi o to, aby zdi neplesnivěly. A ten chladící agregát (viz.foto) se má umístnit celý do izolované místnosti, nebo jen ty průduchy z kama fouká studený vzduch a zbytek agregátu mimo , aby nasával vzduch zvenčí?

děkuji za rady

Přílohy:
3135025950.jpg
3135025950.jpg [ 118.31 KiB | Zobrazeno 2317 krát ]

http://www.minipivovar-skrivanek.cz
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  

Předmět příspěvku: Re: Ležácký sklep (agregát z ledničky, polystyren)
PříspěvekNapsal: sob 30. bře 2013 17:00:46 

:roll:

Naposledy upravil alofok dne ned 29. lis 2015 19:09:07, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: sob 30. bře 2013 17:45:19 

ajéje,

tož to mosím řešit nějak ináč. Potřebuju vychladit tak cca. 2,5m3 a ten samotný výparník je velká investice. Musím to pořešit levněji - asi zkusím rozřezat a zabudovat nějaký starý mrazáček.

http://www.minipivovar-skrivanek.cz

PříspěvekNapsal: sob 05. dub 2014 14:48:31 

martin píše:
ajéje,

tož to mosím řešit nějak ináč. Potřebuju vychladit tak cca. 2,5m3 a ten samotný výparník je velká investice. Musím to pořešit levněji - asi zkusím rozřezat a zabudovat nějaký starý mrazáček.

ahojk, jsem přesně v tomhle stádiu jako jsi byl ty, mrazák na cca 100 lahví už nedostačuje a pouštím se do plnění KEG takže řeším kam je umístit a jka vybudovat co nejlevnější a nejefektivnější chladící box nebo místnost, prostory kam jej vystavět popř.- zaizolovat mám , to není problém ( sklep mít nikdy nemůžu, voda 60 cm pod povrchem to zavrhuje, ) takže potřebuji jít tímhle směrem , můžeš napsat jak jsi to vyřešil? jaký chladící agregát použít? uvažuji tak o místnosti cca 2 - 3 m kubické , poradíte někdo? ( moje představa je do již existující hospodářské budovy do rohu místnosti obložit stěny polystyrenem, tím vytvořit izolaci a přistavět z itongu stěny tak aby izolace byly zvenku a zevnitř se mohla místnot kvůli hygieně vydláždit cca až do stropu, následně vytvořit police dle velikosti sudů, jednalo by so o ležení tak max 3 x 30l keg a 2 x 15 l KEG ) díky moc za rady, nápady foto apod. nejdůležitější je asi sehnat správný agregát, myslíte že se dá použít třeba něco ze starého mrazáku?

PříspěvekNapsal: úte 25. říj 2016 14:44:10 

Panove,
zdechl mi mrazak, ze ktereho jsem mel ve sklepe lezacky box. Klasicky obestaveny
polystyrenem. Bohuzel, v mezidobi jsem trochu prestavoval a dvere do sklepa jsou jen
sedesatky. Takze abych ho dostal ven, prisla ke slovu flexa. To je ten mensi problem.
Horsi je, ze zpet uz zadny slusne velky mrazak nedostanu. Takze jedina schudna cesta
se jevi na miste byvaleho mrazaku vystavet opet box a k nemu samostatny chladici
agregat. Bude to pravda drazsi nez koupit novy mrazak, ale budou Vanoce....

Neznate nekdo prosim nejakeho ochotneho a sikovneho chladare?
Potrebuji poradit s vyberem vyparniku, kompresoru, instalaci si udelam sam, ale
pote naplnit chladivem nezvladnu.
Dik, V.

PříspěvekNapsal: úte 25. říj 2016 17:39:57 

Ahoj,
taky se chystám na stavbu chladící místnosti (v budoucnu).
Jako materiál chci použít PUR desky co se z nich dělají haly. Na bazoši jdou sehnat různý zbytky za docela dobrý peníze.
A jako chladící agregát sem si sehnal chladící stůl. Je v něm agregát a žebrovaný výparník s ventilátory. Teda koupil jsem dva a jeden obratem prodal kolegovy domovařiči do irska a ten už z toho má chladící místnost vyrobenou.

http://dracekvo.rajce.idnes.cz/Darci_organu

Zkus se podívat po něčem podobném.

Třeba tady. Při vhodné práci flexou bys z toho mohl dostat chladící agregát i s výparníkem bez rozpojení. Nebo to nějak zakomponovat do stavby bez rozebírání.
https://stroje.bazos.cz/inzerat/6567152 ... Vlevne.php

PříspěvekNapsal: úte 25. říj 2016 19:43:08 

Izolace a vlastni stavba to je v pohode. Trochu potiz s kanibalizovanim hotovych zarizeni je, ze budu potrebovat dat
vyparnik dovnitr boxu a zbytek agregatu kousek vedle. Takze bych stejne musel pozvat nekoho, kdo mi to naplni
chladivem. Cili jsme opet u sikovneho chladare 8-).

PříspěvekNapsal: stř 26. říj 2016 6:58:02 

Když s tím budeš počítat při stavbě, tak konstrukci postavíš kolem toho zařízení. Ten člověk co jsem mu prodal druhý stůl to taky tak udělal. Nicméně rozebrat a potom znovu naplnit je jistě lepší. A i když by člověk zaplatil chlaďaři dvě cesty, tak to furt vyjde levnějš, než si nechat stavět chlazení z novejch komponent.

PříspěvekNapsal: stř 26. říj 2016 8:29:23 

Misto, pane, misto je problem. On ten sklep, spise sklipek neni nafukovaci, je tam jeste 100l
dvouplastovy kvasny tank s lednici jako zdrojem chladu a je potreba kolem toho chodit...

Krom toho, tusis, jak je to s zivotnosti kompresoru? Vadi mu, kdyz nekde lezel bez
chladiva? Ja o chlazeni vim jen jak funguje, ale prakticke zkusenosti nemam zadne.

PříspěvekNapsal: stř 26. říj 2016 8:50:33 

Jestli leží bez chladiva, to mu nevadí. Ale musí bejt odborně odpojenej a zaslepenej. V systému se totiž nesmí vyskytovat vzdušná vlhkost.
Pokud je v inzerátu jen samostatný odpojený kompresor a není zaslepený, tak od něj ruce pryč. A stejně samostatný kompresor nejde ani nijak vyzkoušet. Jak říkám, lepší je koupit funkční systém a ten pak začít rozebírat. S chlaďařem neporadím. Já mám na chlazení jednoho staršího pána, ale teď si to budu dělat už vše sám, protože sme do práce nakoupili komplet chlaďařskou výbavu. Zeptal bych se někde v okolí v řeznictví, nebo tam kde mají velké chladící agregáty, kdo jim to servisuje.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina