VarimPivo.cz - Domácí vaření piva, Homebrewing

Fórum pro všechny přátele zlatavého moku a vaření piva.
Právě je stř 19. zář 2018 21:57:10
Přispět na provoz fóra můžete libovolnou částkou na účet: 1165212014/3030

nebo přes PayPal

Vasepivo.cz Vyrobtesipivo.cz Mr-sladek.cz SvojePivo.sk Pivonaklic.cz

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kacova vysněná varna
PříspěvekNapsal: čtv 16. úno 2017 20:13:30 

Jak velké ventily tam máš? A propojení mezi nadobama?
Popř. foto by nebylo?

Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: stř 22. úno 2017 17:10:28 

Ja som spravil dvojnadobovy z polovice spadovy ale vyuzivam aj cerpadlo. Pozri fotecku ci by si neisiel do niecoho takéhoto. Mam to dvojplast s vodou, ako si uvazoval na zaciatku. Nejdu mi sem vkladat fotky tak skusim odkaz: https://drive.google.com/open?id=0ByqTv ... 2tzTnlTeVE

PříspěvekNapsal: stř 22. úno 2017 17:15:42 

Mam tam 3 trojfazove spiraly po 4kW - spolu 12kW na varnu plus 4,5kW na bojler teplej vody, ale ten mozem zapat iba ked varna nejde - z bezpecnostnych dovodov lebo uz by bol velky odber, takze trosku narocne na pripojku. Privod mam CYKY 5x4mm2 a istene je to 20A. Je to urobene z klasických varnych kotlov ALBA.

PříspěvekNapsal: čtv 23. úno 2017 9:20:14 

wow, tak tato varna vyzera uplne proficky! sanka dole sefe.....

PříspěvekNapsal: sob 13. kvě 2017 21:38:19 

Už se mi to trochu pohlo, teď už jen posvarovat komponenty k michadlu, vypuste, stojan na horak a může se vařit (zatim bez čerpadla je to polozka nad rozpocet tak zatim přelévání kyblema) ze spadoveho zpusobu jsem zase upustil :)
Nadoby a stojan jsou svarene, foto dodam jen co to bude hotove. Bohuzel se bojim jestli 150l nebude malo :(
Holt s jidlem roste chut. Ale kdyz tak koukam na pivovarky ostatních tak můžu jen závidět...

PříspěvekNapsal: sob 13. kvě 2017 22:22:26 

https://www.naradi-amat.com/produkt/cer ... uktId=3705
Tohle čerpadlo chci použít na scezovani manifoldem. Jiný zpusob jsem ještě nevyzkoušel, takže manifold u mě dobrý :)
Bohužel prodejce nemá žádné konkrétnější informace než jen to co je v popisu. Takže předpokládám že precerpavani vrouciho oleje je obrazne neco jako precerpavani sladiny:)
Nejaka infekce nebo neco toho se faakt tolik nebojim. Je to jen nastavený strasak bu bu bu ... maximalne co pouzivam je savo a to jen do spilky a sudu, zbytek jen horka voda. Může to být na diskuzi ale jeste se mi nic nezkazilo a to se fakt s nicim tolik ne..eru.
Jako pohon cerpadla motorek z aku vrtacky...
Doufam ze do roka a do dne od zalozeni tema uz bude nanovarna plne funkcni..

PříspěvekNapsal: ned 14. kvě 2017 12:27:23 

Kaco píše:
https://www.naradi-amat.com/produkt/cerpadlo-na-vrtacku---kovove--99525-/?produktId=3705
Tohle čerpadlo chci použít na scezovani manifoldem. Jiný zpusob jsem ještě nevyzkoušel, takže manifold u mě dobrý :)
Bohužel prodejce nemá žádné konkrétnější informace než jen to co je v popisu. Takže předpokládám že precerpavani vrouciho oleje je obrazne neco jako precerpavani sladiny:)
Nejaka infekce nebo neco toho se faakt tolik nebojim. Je to jen nastavený strasak bu bu bu ... maximalne co pouzivam je savo a to jen do spilky a sudu, zbytek jen horka voda. Může to být na diskuzi ale jeste se mi nic nezkazilo a to se fakt s nicim tolik ne..eru.
Jako pohon cerpadla motorek z aku vrtacky...
Doufam ze do roka a do dne od zalozeni tema uz bude nanovarna plne funkcni..

Obávám se,že Tě zklamu
https://prislusenstvi-vrtacky.heureka.c ... e/#section

PříspěvekNapsal: ned 14. kvě 2017 22:04:42 

Jakože není určené pro styk s potravinami?
Toho se nebojím. Je to na scezovani takže to ještě prochází varem. Kdybyste věděli jaké dělám zvěrstva...
Chladim zpusubem nechat v uzavrenem sudu do druheho dne venku, rano dodat cca 5kg ledu připraveného v Pet lahvích co prijdou rozrezat a trochu studene vody z kohoutku. Celkově ředím většinou z 16 na 13 plato cca 10 l ledovky. Pak tam navalim 400ml kvasnic z pivovaru a je vystarano..po cca desti varkach jelikož jsem začátečník se nic nezkazilo. Vsechno s chutí a radostí vypito. možná kdybych kvasil susenyma tak je to jinac ale to vychazi dost draho.
Nakonec se všichni olizujou jak jim to šmakuje..

Btw: dnes mi bouchla zatka z 5l soudku kvasnicaku ktery jsem musel vyndat ven z lednice kvuli nedostatku mista a je vymalovano doslova. Gejzir az ke stropu podle toho jak to vypada...

PříspěvekNapsal: pon 15. kvě 2017 7:30:32 

Pokud čerpadlo není určené pro styk s potravinami, tak Ti převaření nepomůže. Uvolňují se z něj chemické fujtajbly, ne biologické. A ne, to, že pivo chutná dobře, ještě neznamená, že není závadné a potenciálně i zdravotně rizikové.

Jinak, chlubit se tím, že při vaření děláš zvěrstva a zatím Ti to prochází podle mého názoru není nejšťastnější přístup. Ale co, každý svého štěstí strůjcem. A štěstí lidí, kterým své pivo dáváš pít.

Mimochodem, ten gejzír svědčí o tom, že asi něco nebylo úplně v pořádku...

Pivo nechává narůstat masové partie člověka a silou a dobrotou této obilné šťávy dává i pěkné zbarvení v obličeji. Čistá voda naproti tomu člověka oslabuje, protože obsahuje vady a nemá velkou hodnotu.
Sv. Hildegarda z Bingenu (1098-1179)

PříspěvekNapsal: úte 16. kvě 2017 20:08:44 

Jako zvěrstva beru dolivani neprevarene vody a ledu, nebo rozmichani kvasnic vařechou oplachnutou jen ve vodě po předchozím vaření...není to tak že bych dělal nejake obzvlášť velké nechutnosti. Jen jsem tim chtěl říct že sanitace u mě není tak přehnaná jak se pořád popisuje, do doby než se mi něco zkazi.
S tím čerpadlem počkám, vubec jsem neuvažoval nad hrozbou uvolnovani se chemických svinstev při vyšších teplotách obzvlášť. Vzdyt je to co chvili jak se stahujou z prodeje nejrůznější výrobky převážně z východu kvůli nebezpečí chem látek.
A na to jsem opravdu nemyslel. Dochazi mi jak by bylo zbytečné zmařit snahu vyroby pivovarku jen kvůli ušetřené pětistovce.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina