VarimPivo.cz - Domácí vaření piva, Homebrewing

Fórum pro všechny přátele zlatavého moku a vaření piva.
Právě je pon 15. říj 2018 14:49:22
Přispět na provoz fóra můžete libovolnou částkou na účet: 1165212014/3030

nebo přes PayPal

Vasepivo.cz Vyrobtesipivo.cz Mr-sladek.cz SvojePivo.sk Pivonaklic.cz

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Multifunkční elektrický pivovar iBrew
PříspěvekNapsal: sob 11. bře 2017 0:12:28 

https://www.brewmaster.cz/ibrew/pivovar-ibrew/

Mate uz niekto skusenost? Vyzera presne ako Bulldog Brewer, ale vyrazne lacnejsi.

Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  

Předmět příspěvku: Re: Multifunkční elektrický pivovar iBrew
PříspěvekNapsal: pon 13. bře 2017 16:35:45 

Hej ludia nikto nic?
Ma tu niekto doma aspon Bulldog Brewer, ze by dal recenziu?
Dik.

PříspěvekNapsal: pon 13. bře 2017 22:25:00 

Na mne to dělá dojem, že se to tu objevilo před krátkou dobou, takže asi ještě asi ještě nebude dost lidí co by to měli a ti co třeba mají tak sem nechodí... E-shop byl zřejmě založen minulý měsíc, to souhlasí protože od chvíle co se objevil Bulldog Brewer (někdy koncem minulého roku nebo tak nějak), tak jsem zkoušel hledat jinou alternativu a toto se objevilo až v poslední době.

Podle videí na YT (ruských) to vypadá, že je to poskládané ze stejných komponentů. Chlapci v Číně to sekají jako Baťa cvičky a jen mění to vylisované logo na hrnci podle přání zákazníka... I když mám dojem, že oproti Bulldogu je tam jinak to síto, nevidím přepadovou trubku a horní plech, snad jsem se na ta videa díval dobře...

Od chvíle co mi odešel starý el. hrnec, tak zvažuju něco nového, původně jsem chtěl stavět, ale z časového důvodu chci jít raději do hotového řešení, Grainfather vypadá super, takový nejvíc dotažený, kompaktní, cena je dost velká, ale je vidět, že jej už dost lidí má a používá. Bulldog je kompromisí řešení, ale věřím, že naprosto funkční, prostě chytřejší velká varná konvíce s čerpadlem :-). A pak ještě iBrew, cena super.

Takže on si to bude muset nejdřív někdo koupit, ozkoušet a pak být tak laskav a sdělit ostatním své zkušenosti....

Co na tom pivu vidíš prosimtě? Já ti to řeknu a ty začneš chlastat taky

Neberte život vážně, stejně z něj nevyváznete živí!

PříspěvekNapsal: úte 14. bře 2017 8:52:14 

Já jsem původně chtěl stavět vlastní klon Grainfathera, abych ušetřil, protože jsem tvor škudlivý. Ale jen za díly, co už mám nakoupené (a zdaleka nemám vše), jsem dal víc, než stojí tenhle iBrew. Navíc bych koupí ušetřil čas za stavbu, což je momentálně pro mne vzácnější komodita než peníze.
Ale nevím. Připadá mi to až moc levné. Měl bych obavu ze spolehlivosti, poruchovosti a životnosti. Taky chybějící horní síto a přepad je mínus, i když by se daly dodělat. A jestli se dívám dobře, tak tady nepíší nic o přesnosti držení teploty, ovšem u Bulldogu se chlubí "přesnou regulací" +- 2 stupně. Přičemž když chci rmutovat třeba 68°C, tak je pořádný rozdíl, jestli tam místo toho budu mít 66°C, nebo 70°C.

Pivo nechává narůstat masové partie člověka a silou a dobrotou této obilné šťávy dává i pěkné zbarvení v obličeji. Čistá voda naproti tomu člověka oslabuje, protože obsahuje vady a nemá velkou hodnotu.
Sv. Hildegarda z Bingenu (1098-1179)

Naposledy upravil Pike dne úte 14. bře 2017 9:04:28, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: úte 14. bře 2017 9:04:17 

Jj ten iBrew nema prepadovu trubku a ten horny "tanier". Bude to moc chybat?
Okrem tejto chybajucej casti si aj ja myslim, ze su totozne a robene u tych istych cinanov.
Cenove porovnanie: Grainfather cca 1000€, Bulldog Brewer cca 500€, iBrew cca 300€

Co sa tyka iBrew, trosku ma zneistuju tie zarucne podmienky co predajca poskytuje, konkretne bod 7.4:
https://www.brewmaster.cz/terms-and-conditions/
7.4. Projeví-li se vada v průběhu šesti měsíců od převzetí, má se za to, že zboží bylo vadné již při převzetí. Kupující je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí.
Ked som sa ich spytal teda priamo ci plati zaruka 2 roky, tak odpisali ze zaruka je 6 mesiacov :shock:
Nasledne mi odpisali:
Podle zákona poskitujeme zaruku za jakost při převzetí (v průběhu šesti měsíců):
http://www.coi.cz/cz/pro-podnikatele/in ... -prevzeti/
Nad rámec zákonné záruční doby pro spotřebitele neposkytujeme žádnou záruku za jakost.
A potom este upresnili:
Na reklamaci máte dva roky, ovšem když se vada projeví až po uplynutí prvních šesti měsíců, budete muset prokazovat, že věc byla vadná od počátku.
Zda sa mi, ze od 1. 1. 2014 s v ČR zmenili nejake zakony ohladom moznej poskytovanej zaruky... Viete mi to prosim niekto objasnit?

PříspěvekNapsal: úte 14. bře 2017 9:12:25 

Osobní zkušenost s tímto typem kompaktního pivovárku nemám, ale z toho, co jsem vyčetl a vykoukal, tak ten horní talíř je důležitý pro regulaci rychlosti vyslazování - stlačováním sladu, pokud se nechá volně nestlačený, tak mám obavu, že vyslazovací voda proteče příliš rychle. Přepadová trubka pak má asi hlavně ten smysl, aby v případě, že tekutina přestane sladem z nějakého důvodu protékat, se celý objem nepřečerpal do koše a neodpálilo se dno. Ale tady to asi nehrozí, koš je menší (na 7 kg sladu oproti 9 u GF, což je tedy další minus), takže by asi dřív začal přetékat vrchem. Navíc síto i přepad se dají dodělat, jen už se tím trochu stírá rozdíl v ceně oproti Bulldogu.

Pivo nechává narůstat masové partie člověka a silou a dobrotou této obilné šťávy dává i pěkné zbarvení v obličeji. Čistá voda naproti tomu člověka oslabuje, protože obsahuje vady a nemá velkou hodnotu.
Sv. Hildegarda z Bingenu (1098-1179)

PříspěvekNapsal: stř 15. bře 2017 9:56:52 

Tak pre zaujemcov o iBrew za 8400 Kc: Potvrdili mi, ze tuto "pokrievku" a prepadovu trubku nema:
http://www.homebrewwest.ie/ekmps/shops/ ... 6539-p.jpg
Bulldog Brewer ju ma. Ten ju v prvej verzii dodavanej minuly rok tiez nemal, ale potom ho takto vylepsili. Ono povodne som myslel, ze sa s tym robi len vysladzovanie, ale ma sa to pouzivat pocas celeho varenia. Takze aj kvoli tomu ja pojdem urcite do Bulldog Brewer (a kvoli 2 rocnej zaruke u mojho miestneho predajcu, ktoreho mam 1km od domu). Tych 160 eur naviac mi urcite za to stoji (320€ iBrew vs 480€ Bulldog). Kto by mal on zaujem, tu je celkom dobry textovy popis spolu s receptom kde je jasne vidiet ako sa ma s nim varit:
http://www.vasepivo.cz/userfiles/files/ ... Brewer.pdf

Inak bol som vcera v predajni kde mi majitel predvadzal Bulldog Brewer spolu s Grainfatherom a obaja sme sa zhodli, ze dvojnasobok ceny za Grainfather sa davat neoplati. Napr. silikonova trubicka na cerpadle Bulldogu oproti napevno osadenej nerezovej u Grainfathera ma vyhodu ze do nej stale vidite a ak by sa nejak zaniesla, nie je problem ju vymenit. Potom vypustaci ventil u Bulldoga funguje samospadom aj bez cerpadla a mladina tak pri stacani do kvasnej nadoby neberie ten bordel z dna a ide pekne cira. Naproti tomu u Grainfathera to ide len pomocou cerpadla a ten si natahuje aj kaly z dna. Dalsia vec je protiprúdový chladič u Grainfathera. Mladinu schladi mozno o malinko rychlejsie, ale kedze nim preteka mladina, treba dbat na spravnu udrzbu so specialnymi pripravkami a zas je tu riziko zanesenia. Zatial co Bulldog ma klasicku ponornu a prakticky bezudrzbovu nerezovu spiralu. Cize Grainfather ma veci co mu adekvatne navysuju cenu, ale su mozno skor na skodu. Inak plechy su mozno malinko tensie u Bulldoga, ale nic zasadne, toho by som sa vobec nebal. Pokial vydrzi elektronika okolo ohrevu, tak by to mal byt slusny pivovar za tie prachy.

PříspěvekNapsal: úte 11. dub 2017 10:15:50 

Další klon iBrew, který se prodává ve skandinávii a Polsku se jmenuje COOBRA CB25 a prodává se za 1550,-Zl což je cca 9700,-Kč a je to už V2!
http://www.piwopiweczko.pl/Kociol-zacie ... ,1412.html

PříspěvekNapsal: ned 23. dub 2017 18:41:17 

Jenom poznámka k tomu Bulldog pivovaru. Myslím že přepadová trubka ani zdaleka neplní funkci jako u Grainfather. Protože je příliš vysoká, prakticky až k vrcholu zcezovacího koše a tak nikdy nedojde k přepadu nadbytečné vody. Proto musíte regulovat průtok, aby nedošlo k vyčerpání vody ze dna. Neříkám, že to nejde, ale musíte na průtok dávat pozor a proto mi přijde toto vylepšení u Bulldog prakticky k ničemu. Tedy ano, horní síto smysl asi má, ale pokud je rozdíll ceny 4 tisíce mezi IBrew a Bulldog (nevím přesně), zda se mi to jako předražené síto. U Grainfather můžete nastavit výšku té trubky a tam přepad funguje jak má.

Proto bych dnes volil buď Grainfather, nebo IBrew, ale Bulldog nepřinese od IBrew nic navíc.

PříspěvekNapsal: ned 23. dub 2017 23:02:43 

JSmaz píše:
Jenom poznámka k tomu Bulldog pivovaru. Myslím že přepadová trubka ani zdaleka neplní funkci jako u Grainfather. Protože je příliš vysoká, prakticky až k vrcholu zcezovacího koše a tak nikdy nedojde k přepadu nadbytečné vody. Proto musíte regulovat průtok, aby nedošlo k vyčerpání vody ze dna. Neříkám, že to nejde, ale musíte na průtok dávat pozor a proto mi přijde toto vylepšení u Bulldog prakticky k ničemu. Tedy ano, horní síto smysl asi má, ale pokud je rozdíll ceny 4 tisíce mezi IBrew a Bulldog (nevím přesně), zda se mi to jako předražené síto. U Grainfather můžete nastavit výšku té trubky a tam přepad funguje jak má.

Proto bych dnes volil buď Grainfather, nebo IBrew, ale Bulldog nepřinese od IBrew nic navíc.

Sice nemam Bulldoga doma, ale mam pocit, ze ta prepadova trubka u neho funguje trosku inak ako u GF. To horne sito/pokrievku u neho totiz nemozes polozit nizsie ako je celkova vyska prepadovej trubky v sladovom kosi.
https://youtu.be/FUU5VTc3l-I?t=79

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina