VarimPivo.cz - Domácí vaření piva, Homebrewing

Fórum pro všechny přátele zlatavého moku a vaření piva.
Právě je čtv 13. pro 2018 12:02:08
Přispět na provoz fóra můžete libovolnou částkou na účet: 1165212014/3030

nebo přes PayPal

https://www.pivovary-braumeister.cz Vasepivo.cz Vyrobtesipivo.cz Mr-sladek.cz SvojePivo.sk Pivonaklic.cz

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zápach po syrovátce
PříspěvekNapsal: pon 11. pro 2017 7:15:12 

Ahojte kolegové,
mám na vás prosbu o pomoc. V sobotu jsem vařil ležák, 3kg vídeňský slad, 2kg plzeňský a 0,3 kg carapils. Vařeno dekokčně o dvou rmutech. Chmelovar 90 minut a chmely premiant, sládek a ŽPČ, IBU okolo 60. Kvasnice W34/70, druhá generace, propíral jsem je od posledního vaření, tj. 14 dní, a to každý den (aby byla voda nad kvasnicemi naprosto čistá). Před zakvašováním jsem je nechal na kuchyňské lince zteplat na pokojovou teplotu, přidal jsem trochu dextrozy abych zjistil jestli fungují, vše bez problému. Sklenice ve které byly skladovány byla vyvařená, takže zde si myslím vše ok. Před zakvášením krásně voněly. Zakvášeno při teplotě cca 21 stupnů, provzdušněno si myslím až až. Pak jsem to dal do chladu, kde asi během 15 hodin se to ochladilo na nějakých 12 stupnů (uvnitř). Ještě podotýkám, že všechno náčiní poctivě čistím a desinfikuju, jsem na tohle snad celkem pedant, kvasná nádoba uzavřená s kvasnou zátkou. OG = 1,050. A o co mi jde - kvasit to začlo krásně, spokojeně si to bublalo a hezky vonělo, a to až do včerejšího večera, kdy okolo 22:00, tj. cca po 28 hodinách od zakvašení jsem z toho cítil jakoby syrovátku. Dnes jak přijdu z práce chci zkusit i ochutnat. Ale setkal se už někdo s takovým zápachem? Někde na pozadí je cítit ta známa vůně, ale přebíjí to takový syrovátkový zápach.

Jo a mladiny je 22 litrů, kvasnic cca 0,1l hustých ze sklenice viz výše.

Díky moc za názory

Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  

Předmět příspěvku: Re: Zápach po syrovátce
PříspěvekNapsal: pon 11. pro 2017 10:10:54 

Minimalne zakvasna teplota je mimo. skus pozriet toto:
http://varimpivo.cz/viewtopic.php?p=33085#p33085

Předmět příspěvku: Re: Zápach po syrovátce
PříspěvekNapsal: úte 12. pro 2017 10:31:26 

riso77 píše:
Minimalne zakvasna teplota je mimo. skus pozriet toto:
http://varimpivo.cz/viewtopic.php?p=33085#p33085

Díky moc. Včera jsem se dočetl v pivařce, že to nejspíš bude opravdu nakonec kvasnicema, pravděpodobně nějaká mutace. Ale mělo by se to vyležet, tak uvidíme. Každopádně dnes jsem to kontroloval a mám pocit že se to lepší :-).

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina