VarimPivo.cz - Domácí vaření piva, Homebrewing

Fórum pro všechny přátele zlatavého moku a vaření piva.
Právě je pon 24. dub 2017 4:35:41
Přispět na provoz fóra můžete libovolnou částkou na účet: 1165212014/3030

nebo přes PayPal

Vasepivo.cz Vyrobtesipivo.cz Mr-sladek.cz SvojePivo.sk Pivonaklic.cz

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jaka je spokojenost s VUPS koncentraty
PříspěvekNapsal: stř 07. dub 2010 22:05:16 

sk_wizard píše:
tak neskusal to niekto vrchnym kvasenim?

no jak tak kvasim casto,pouze kdyz je hodne zima tak se dostanu na teplotu spodniho kvaseni.
Podle me je VUPS svrchne kvaseny i tak vyborne pivo. ;)

Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: pon 20. pro 2010 23:13:16 

Vrátím se zpět k názvu tématu. Já jsem osobně velmi spokojen s koncentráty VUPS (i když vím, že jsem v porovnání s většinou z Vás stále začátečník). Ale musím se pochlubit - z jistých důvodů kvasím pouze svrchně (jinak to nejde). K tomuto typu výroby piva mě donutila manželka, protože pivo už moc nepila, ale po zkušenostech od mého kamaráda, který je již zkušeným výrobcem, mě přinutila toto dělat - mám to doma, jak vidíte, velmi tvrdé. Jak jsem psal, doteď jsem dělal jen svrchně kvašená piva. Před měsícem jsem dostal do rukou kvasnice z Budějovic. Protože nebylo co, nakonec jsem založil tmavý VUPS (10L vody). Nic jsem nepřidával, protože je to poprvé co budu kvasit spodně (zkouším jistotu - musí to ženě také zachutnat). Deku jsem sbíral asi třikrát a po sedmi dnech stočil. Už jsem musel, protože jediné místo kde jsem mohl dostat tepolotu k deseti stupňům byl náš záchod v přízemí, kde jsem otevřel okénko (byly ty nejhorší mrazy) a děti vyrobili cedulku (NEVSTUPOVAT PIVO). Z prvotního nadšení mé ženy po dvou dnech sešlo (její láska k pivu musí ještě trochu vyzrát) a neustále se mě dotazovala, kdy už bude moci chodit na záchod v přízemí (do patra byla líná). Tak jsem nakonec stočil po 7 dnech, možná trochu předčasně.Bohužel nemám stále žádný přístroj na měření hustoty, tak to bylo podle voka.Marně jsem svoji ženu konejšil medovým pivem, či sliboval že za týden bude karamelové (osobně vyrobený karamel), i největší trumf - za pár dní otevřeme zázvorové pivo, které vyrábím podle staroanglického receptu (trocha úprav tam je, ale to je nepodstatné) - nic nepomáhalo a já musel zavřít okénko a dovolit teplu, aby vstoupilo do zdí této do teď mnou tak milované místnosti. Pánové také jsem samozřejmě před stočením ochutnal mladé pivo a řeknu Vám, to se nedá s ničím srovnat. To byla chuť!!! Doufám, že teď už se tomu nic nestane a aspoň měsíc to vydrží ve flašce.
Kvasnice jsem rozdělil a schoval, tak snad vydrží do dalších mnou naplánovaných várek, které hodlám realizovat v lednu.
Tak jsem si postěžoval, a doufám, že mé těžké břímě pochopíte a aspoň v duchu můj kříž nadlehčíte. Jinak jestli se zítra sejdete v Brně, budu na Vás myslet - můj nejstarší syn má nějaký předvánoční vystoupení, tak mám jiné úkoly.

PříspěvekNapsal: úte 21. pro 2010 14:58:03 

Stacet bez hustomer do lahvi? To bud opatrny, at z toho nemas rucni granaty, tak jako jsem mel ja (jednalo se tedy o bezne lahve, ne ty s keramickym uzaverem)

APA 13

Na spilce:
---

PříspěvekNapsal: úte 21. pro 2010 15:39:45 

ja som aj s cukromerom urobil také, že po otvorení vždy pol fľaše vypenilo :-)

PříspěvekNapsal: úte 08. led 2013 8:06:01 

Přemýšlím nad vyzkoušením VÚSP,ale trochu mě zaráží,že prakticky rok tu neprobíhá žádná debata.Vaříte stále z tohoto koncentrátu nebo to upadlo třeba protože se zhoršili,skončili s maloprodejemnebo tak něco????
Mám rodinu v Brně,takže odběr bezproblémový a vychází to docela levně oproti zahraničním koncentrátů a hlavně vaše hodnocení a testy mě hrozně navnadily.....díky za odpověď

Mates 12° - zraje
Hofburg na Černo 13° - zraje
Libuše 12° - zraje
Lukášek 10° - na spilce

Hofburg na Černo 13°- VÍTĚZ MHM BRNO 2015 a KOSTELECKÝ CHMELOVÁREK 2016
Tmavá 11° - 2. místo KOSTELECKÝ CHMELOVÁREK 2014

PříspěvekNapsal: úte 08. led 2013 12:17:23 

záleží co s tím zamýšlíš dělat. Jestliže pivo plzeňského typu,tak se to oproti zahraničním koncentrátům určitě vyplatí.

Jinak myslím,že spousta lidí už to nepoužívá protože,

a) buďto přešla na suroviny
b) používá sladový výtažek,který vyjde levněji a nachmelíš si ho dle sebe a dle stylu jaký chceš.

PříspěvekNapsal: úte 08. led 2013 15:00:14 

tomino píše:
záleží co s tím zamýšlíš dělat. Jestliže pivo plzeňského typu,tak se to oproti zahraničním koncentrátům určitě vyplatí.

Jinak myslím,že spousta lidí už to nepoužívá protože,

a) buďto přešla na suroviny
b) používá sladový výtažek,který vyjde levněji a nachmelíš si ho dle sebe a dle stylu jaký chceš.

Tak to určo nastuduju i ty výtažky....díky,zase jsem o něco chytřejší.

Mates 12° - zraje
Hofburg na Černo 13° - zraje
Libuše 12° - zraje
Lukášek 10° - na spilce

Hofburg na Černo 13°- VÍTĚZ MHM BRNO 2015 a KOSTELECKÝ CHMELOVÁREK 2016
Tmavá 11° - 2. místo KOSTELECKÝ CHMELOVÁREK 2014

PříspěvekNapsal: pát 11. led 2013 21:24:01 

Ze začátku jsem VÚPS používal, ale potom co jednu dobu nebyl kvůli výpadku k dispozici, tak jsem přešel na bruntálský výtažek (k tomu různé kombinace chmelů a kvasnice Danstar - Nottingham a Windsor Ale), který mi vyhovoval více (přesně jak píše Tomino) a u něj zůstal nějaký čas a nakonec jsem přešel na suroviny.

Co na tom pivu vidíš prosimtě? Já ti to řeknu a ty začneš chlastat taky

Neberte život vážně, stejně z něj nevyváznete živí!

PříspěvekNapsal: pát 18. led 2013 20:33:17 

Přímo pro mladinové koncentráty z VÚPS se už konstruují speciální pivovary. Zrovna včera jsem koukal na článek o pivovarech Mobbeer - http://www.mobilnipivovary.cz/kontejnerove-minipivovary/kontejnerovy-minipivovar-mobbeer-lite-150/. Jsou to nějaké v česku vyráběné pivovary zabudované do kontejnerů. Přemýšlel jsem nad tím a myslím, že je to dobrý nápad. Určitě se najdou hospody, které nemají uvnitř dost místa na pivec a takový minipivovar v kontejneru za hospodou by splnil představu hospodského za pár peněz. Sice by pivo nevařil, ale české pivo z českého koncentrátu, který připravil český sládek, bude snad chutnat tak jak pivo chutnat má. I když já dám přednost pivu vařenému klasicky. Nelíbí se mi slovo koncentrát a basta.

Předmět příspěvku: Tekutý VUPS - spotřeba a možnosti dochmelení
PříspěvekNapsal: úte 13. srp 2013 12:45:52 

zdravím všechny, kdo produkují občas pivo z VUPSu. Potřžeboval bych narychlo jednu várku udělat takto, nemám teď vůbec čas vařit.. jaká je spotřeba na 12° pivo u tekutého mladinového koncentrátu a jaký preparát byste mi dopručili pro studené dochmelení?? Pokud vím, VUPS ma BU 25, já bych potřeboval něco mezi 35-40. Díky

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina