VarimPivo.cz - Domácí vaření piva, Homebrewing

Fórum pro všechny přátele zlatavého moku a vaření piva.
Právě je ned 22. říj 2017 21:59:48
Přispět na provoz fóra můžete libovolnou částkou na účet: 1165212014/3030

nebo přes PayPal

Vasepivo.cz Vyrobtesipivo.cz Mr-sladek.cz SvojePivo.sk Pivonaklic.cz

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jaka je spokojenost s VUPS koncentraty
PříspěvekNapsal: úte 13. srp 2013 15:03:57 

studene chmelenie Ti neprida ziadnu horkost (BU), musis povarit...

sorry, nevsimol som si ze sa pytas na preparat nie na chmel...v tom neporadim...

Vo flaskach a sudkoch:

Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  

Předmět příspěvku: Re: Tekutý VUPS - spotřeba a možnosti dochmelení
PříspěvekNapsal: úte 13. srp 2013 17:19:20 

Radar Tamara píše:
zdravím všechny, kdo produkují občas pivo z VUPSu. Potřžeboval bych narychlo jednu várku udělat takto, nemám teď vůbec čas vařit.. jaká je spotřeba na 12° pivo u tekutého mladinového koncentrátu a jaký preparát byste mi dopručili pro studené dochmelení?? Pokud vím, VUPS ma BU 25, já bych potřeboval něco mezi 35-40. Díky

viewtopic.php?f=17&t=189&p=2775&hilit=%C5%99ed%C4%9Bn%C3%AD+VUPS#p2775

PříspěvekNapsal: stř 14. srp 2013 10:45:07 

dstrom píše:
studene chmelenie Ti neprida ziadnu horkost (BU), musis povarit...

sorry, nevsimol som si ze sa pytas na preparat nie na chmel...v tom neporadim...

právěže se ptám na nějaký kapičky pro studené dochmelení (ale dobré :-) ... nikdy jsem to nepoužíval a tak se v nich moc neorientuju.
VUPS má IBU 25 při mladině 11°, což je asi IBU 27 pri 12°. Já bych chtěl jít ke 40 IBU, takže dodat cca 12IBU nastudeno. Kupovat relativně drahý mladinový koncentrát a dělat chmelovar, to nedává smysl, raději bych to pak dělal z Bruntálu. Ale o to mi právě nejde. Potřebuju rychle zakvasit mladinu, nemám čas teď vařit :-(. Šlo mi taky o dávkování, tím, že se teď nedodává prášek a je pastovitý koncentrát, v dávkování se objevují zmatky ...

PříspěvekNapsal: stř 14. srp 2013 10:51:50 

Jackos píše:
Přímo pro mladinové koncentráty z VÚPS se už konstruují speciální pivovary. Zrovna včera jsem koukal na článek o pivovarech Mobbeer - http://www.mobilnipivovary.cz/kontejnerove-minipivovary/kontejnerovy-minipivovar-mobbeer-lite-150/. Jsou to nějaké v česku vyráběné pivovary zabudované do kontejnerů. Přemýšlel jsem nad tím a myslím, že je to dobrý nápad. Určitě se najdou hospody, které nemají uvnitř dost místa na pivec a takový minipivovar v kontejneru za hospodou by splnil představu hospodského za pár peněz. Sice by pivo nevařil, ale české pivo z českého koncentrátu, který připravil český sládek, bude snad chutnat tak jak pivo chutnat má. I když já dám přednost pivu vařenému klasicky. Nelíbí se mi slovo koncentrát a basta.

To je problém místních podmínek v ČR. U nás se pivovar produkující pivo z mladinového koncentrátu komerčně neujme. Koncentrát je relativně drahý, oproti výtažku z Bruntálu má zase výhodu, že se jedná o dekokčně vyráběný produkt. To pivo jistě má své výhody-rychlá a jednoduchá příprava mladiny, v místě je k dispozici nefiltrované kvasnicové lokální pivo. Nicméně unifikované. Dá se laborovat jen se studeným dochmelováním, poměrem světlého a tmavého (budete-li chtít), s typem kvašení a kvasinkami, do výsledku promluví i kvalita/charakter místní vody. Ano, ani pivo z VUPSu nebude v každém minipivovaru stejné. Ale to, že není vařeno v místě, bude způsobovat blok. To, že je málo na české poměry nachmeleno je pouze důsledek toho, že není primárně určeno pro tuzemský trh.

Pokud tak někdo vyrábí mini v kontejnerech s maldinovým mixerem. Pak je to možná dobrý vývozní artikl do Vietnamu, u nás se to ale neujme.

PříspěvekNapsal: stř 10. pro 2014 8:19:00 

já jedu už třetí várku z VUPS a všechno svrchně, kvasnice Danstar BRY 97 , protože byly po ruce a darovaný :D , nejstarší várka je měsíc u ledu a čím dýl leží tím je lepší, nedochmeloval jsem, pro mě hořkost akorát , určitě budu používat i nadále, minimálně než dám dohromady věci na vaření ze surovin :mrgreen:

PříspěvekNapsal: sob 02. led 2016 0:52:12 

Zdravím přemýšlím o koncentrátu vups a chci kvasit svrchně. Má někdo zkušenost u tohoto koncentrátu chmelit za studena? Díky

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina