VarimPivo.cz - Domácí vaření piva, Homebrewing

Fórum pro všechny přátele zlatavého moku a vaření piva.
Právě je sob 20. led 2018 9:41:43
Přispět na provoz fóra můžete libovolnou částkou na účet: 1165212014/3030

nebo přes PayPal

Vasepivo.cz Vyrobtesipivo.cz Mr-sladek.cz SvojePivo.sk Pivonaklic.cz

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Brno - VÚPS - exkurze - byl by zájem?
PříspěvekNapsal: sob 06. lis 2010 0:01:46 

:? Pro pivaře z Brna a okolí - zjišťování zájmu (dotaz aktuální k 11/2010)

Dnes jsem byl na Mostecké ve Výzkumném ústavu pivovarnictví a sladovnictví, a ptali se mě, zda bych měl zájem o exkurzi a přednášku k výrobě piva. Představa by byla asi taková, že by na některý termín sezvali několik odborníků do Brna, v zasedačce by byl teoretický blok o pivu a pak praktická exkurze s výkladem do toho jejich pivovárku co mají přímo ve výzkumáku. Mě to samozřejmě nadchlo, že by to mohlo být moc fajn a hned jsem svůj zájem nahlásil formou předání emailu. Zatím tam takto měli asi 12 zájemců. Kapacita by mohla být cca 40 lidí.

Nabídl jsem jim, že se o zájmu poptám na diskusním fóru domácích pivních kutilů a proto sem píši. Pokud by se vám takováto exkurze zamlouvala, tak sem napište poznámku (třeba i s náměty co by tak tématicky zajímalo) + email + počet osob. Po pár dnech přepošlu seznam emailů a těch námětů paní do výzkumáku, ať si to přidá na seznam potenciálních zájemců. Pokud to ve VUPS zorganizují, tak ti nahlášení pak dostanou email s informací o konání. Konkrétní termín zatím není, jen zjišťují zájem.

Podle mě by to bylo super - jednak samotná akce, pak že bychom se poznali, vzali třeba ze srandy nějaké svoje vzorky pro pobavení i jim do VUPS a třeba si i předdomluvili nějakou společnou sejšn s degustací a sdílením poznatků o výrobě pivka.

Co vy na to? :roll:

Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  

Předmět příspěvku: Re: Brno - VÚPS - exkurze - byl by zájem?
PříspěvekNapsal: sob 06. lis 2010 3:33:00 

Další akci, kterou by na Mostecké mohli udělat je asi podobná této: http://www.homebrewing.cz/clanek/3080-K ... /index.htm. ( http://www.beerresearch.cz/index.php?op ... Itemid=166). Byla by ale jen jednodenní (odpoledne) pro cca 15 lidí se zaměřením na chutě piva. Sice jsem se na to ptal už loni, ale myslím si, že by názor nezměnili. Jediné, co mě od toho odradilo, byla cena. Byla cca 3000Kč/osoba.

PříspěvekNapsal: sob 06. lis 2010 9:01:47 

Při návštěvě mě to také nabídli. U mě by vše bylo v závislosti na termínu a ceně, protože jeden z důvodu proč dělám pivo doma jsou také finance. Takže bych do toho šel, ale potřebuji vědět tyto dvě věci: termín a cenu.

PříspěvekNapsal: sob 06. lis 2010 9:45:19 

Jarouš píše:
Při návštěvě mě to také nabídli. U mě by vše bylo v závislosti na termínu a ceně, protože jeden z důvodu proč dělám pivo doma jsou také finance. Takže bych do toho šel, ale potřebuji vědět tyto dvě věci: termín a cenu.

Tohle "bych šel" zajímá a je podmínkou určitě pro všechny - já to pochopil tak, že teď ale je otázka pouze taková, jestli by vůbec byl zájem o něco takového. Pokud zjistí, že obecně ano - tak vymyslí rozsah, program, možný termín a cenu. Pak se uvidí, jestli to bude zajímavá verze pro zájemce v akceptovatelném termínu (asi většina chodí nějak do práce).
Rozumím tomu, že teď zjišťují vůbec obecný potenciál zájmu o takovouto aktivitu. Zkusím napsat dotaz jakou mají nyní představu o rozsahu a zpoplatnění.

PříspěvekNapsal: sob 06. lis 2010 17:21:17 

Já bych se rád zůčastnil, ale jen za předpokladu, že budu znát čeho se bude teoretická i další část týkat. Obecné věci týkající se výroby piva si můžu přečíst ( knihy, internet atd). Pro mě by bylo velmi přínosné znát "know- how", protože to je to nejdůležitější. Vědět na co si dát pozor, co se stane nebo se může stát když....( sem si můžu dosadit cokoliv, teplotu, kvasnice, časy atd). Nebo když má pivo nějakou senzorickou či jinou vadu , tak vědět proč se to stalo a umět ji správně "diagnostikovat". A to si myslím, že pracovníci výzkumáku budou vědět, protože kdo jiný než oni mají tu možnost dělat různé "pokusy". A když se jim něco nepovede, tak to klidně zlikvidují, mají o zkušenost více a vaří dál a dál :) . Že je mnoho faktorů ovlivňující kvalitu není třeba zdůrazňovat, stačí vlastní zkušenost s vařením nebo chodit na pivo, hlavně do minipivovarů, tam je někdy co várka to originál. A někdy originál ne zrovna moc pitný.

PříspěvekNapsal: ned 14. lis 2010 22:55:33 

Poslal jsem dotaz do VÚPS s prosbou o upřesnění formy případné exkurse:

z textu....."Přemýšleli jsme hlavně, jestli Brno zvažuje stejnou akci jako teď dělá podle www stránek výzkumného ústavu Praha, nebo něco jiného. Podle debat mezi domácími pivovarníky by asi nebyl až tak velký ohlas na vícedenní vzdělávací program za řádově tisíce korun, ale raději klidně i zpoplatněnou, 2-4 hodinovou exkurzi na seznámení s vaším pracovištěm, pivovárkem a možnost debatního bloku mezi vědeckými pracovníky a účastníky nad jejich dotazy.
Chtěl bych se Vás tedy zeptat na nějakou bližší představu toho zamýšleného semináře: hodinový rozsah, náplň, cena, případně jakékoliv další informace.
A v případě, že by se mělo jednat o podobnou akci té současné Pražské, tak jestli by byla možnost nezávisle na této záležitosti, i nějaká ta zájmová exkurze na Vaše pracoviště, které nám připadne jako velmi zajímavé."

Odpověď:
"Váš e-mail jsem přeposlala panu řediteli a odpověděl mi, že se nějaká akce pro Brno chystá, ale zatím není určený termín. Jak budu vědět něco bližšího, určitě Vám napíši."

Jakmile se něco dozvím, tak to sem samozřejmě sdělím. :roll:

PříspěvekNapsal: sob 27. lis 2010 0:03:44 

Drobné nové info:

Byl jsem dnes vyzvednout nový světlý VUPS ve výzkumáku a mimo návštěvy jejich skladu (kde jsem měl chuť všechny ty slady hned cpát do kapes) jsem se dal do řeči s jedním ze zaměstnanců. Sám začal s dotazem, zda by se mi líbila exkurze? Řekl jsem mu, že moc, a že bych věděl určitě i o dalších zájemcích. Také jsem zmínil, že ta seminářová několikadenní verze Prahy za 3000,- teda ne, spíš představa odpolední návštěvy místního výzkumného pivovárku s možností pokecat s pivoznalými zaměstnanci. On na to, že vybudování pivovárku byla zásluha jejich šéfa, který je již v důchodu, ale pořád velký fanda do výroby piva, a také velký fanda domácí výroby piva....a ten že by byl určitě rád, kdyby byl zájem na nějaké takové setkání. Shodli jsme se, že určo nejlépe formou přímo vaření piva tam u nich v tom pivovárku a u toho moct diskutovat s člověkem takto znalým a zapáleným do této vědy.

Rozhodl jsem se, že to zkusím - tím myslím, že se pokusím získat na toho pána kontakt a ozvat se mu, nebo ho navštívit a probrat s ním možnosti. Věřím, že takováto verze exkurze by se určitě ujala.

PříspěvekNapsal: sob 27. lis 2010 0:43:44 

nerob reklamu konatkurencii - ako som Ti volal, možno niečo podobné urobíme pri Bratislave :arrow: spojené s výrobou vlastného piva

PříspěvekNapsal: pon 29. lis 2010 13:44:46 

Ja by som mal zaujem tiez.

PříspěvekNapsal: stř 01. pro 2010 10:50:54 

Teď mi telefonovala paní z VUPSu z Brna a oznámila mi, že s akcí předběžně počítají kolem 16-17. prosince. Upřesní později.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina