VarimPivo.cz - Domácí vaření piva, Homebrewing

Fórum pro všechny přátele zlatavého moku a vaření piva.
Právě je pon 22. říj 2018 13:31:55
Přispět na provoz fóra můžete libovolnou částkou na účet: 1165212014/3030

nebo přes PayPal

Vasepivo.cz Vyrobtesipivo.cz Mr-sladek.cz SvojePivo.sk Pivonaklic.cz

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: SOS SOS SOS
PříspěvekNapsal: pon 01. lis 2010 18:09:43 

Vážení, dnes jsem se dozvěděl pro mne šokující informaci, kterou již někteří jistě máte. Dnes jsem byl ve VUPS a řekli mi, že sušené koncentráty nemají a ani mít nebudou. :o Snad někdy budou mít tekuté. Teď když jsem chtěl jít do 25kg balení a chtěl začít řádně experimentovat. Nemáte někdo stejně levné a stejně kvalitní náhradní řešení, Děkuji za radu.

Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  

Předmět příspěvku: Re: SOS SOS SOS
PříspěvekNapsal: pon 01. lis 2010 18:59:35 

nejseš v tom sám taky hledám náhradní řešení zatim mě kvasí sladový výtažek z Bruntálu ale výsledek ještě neznám v každým případě je to pracnější než s vupsu vařil jsem to v kotlu 90minut s chmelem který jsem dával na třikrát takže uvidíme potom poreferuji

PříspěvekNapsal: pon 01. lis 2010 19:16:09 

jsu na tom stejně...je fakt že s tím kanditním výtažkem(zejména jak ho dostat rozumně z kyblíku do varný nádoby) je větší "drbačka"

PříspěvekNapsal: pon 01. lis 2010 19:17:47 

To že není a nejspíš že nebude práškovej vúps, mám dojem, to už tu proběhlo někdy tak víc jak před 14 dny, možná i déle, co se dá dělat...

Taky jsem zkoušel bruntálskej výtažek, experiment "bezinkové pivo", tady jsem o tom něco napsal: viewtopic.php?f=34&t=325&st=0&sk=t&sd=a&start=10

Ochutnáno a chutná to dost dobře, nicméně ke srovnání to není, neboť nevím jak chutná ten výtažek když se udělá normální pivo, ale v případě nouze se dá i tak, já jsem stejně vúps ještě trošku přichmeloval takže mi to zas až tak pracný navíc nepřipadá.

No každopádně mám slad, takže teď budu vařit ze surovin, receptů je tolik, že je z čeho si vybírat.

Co na tom pivu vidíš prosimtě? Já ti to řeknu a ty začneš chlastat taky

Neberte život vážně, stejně z něj nevyváznete živí!

PříspěvekNapsal: pon 01. lis 2010 20:12:07 

tomino píše:
jsu na tom stejně...je fakt že s tím kanditním výtažkem(zejména jak ho dostat rozumně z kyblíku do varný nádoby) je větší "drbačka"

A co ten kyblík ponořit do vřelé vody jak se to dělá u koncentrátu ?

PříspěvekNapsal: pon 01. lis 2010 20:53:23 

no jak nebude tak plnej a pujde to dobře odlít,tak to tak dopadne :)

PříspěvekNapsal: pon 01. lis 2010 21:14:14 

Jarouš: Nemáte někdo stejně levné a stejně kvalitní náhradní řešení, Děkuji za radu.

Měl bych sice ještě levnější, ale o to kvalitnější náhradní řešení - vař ze surovin :lol:

PříspěvekNapsal: úte 02. lis 2010 10:00:28 

To bych nebyl já, kdybych si takovéto zprávy nesnažil potvrdit.

:ugeek: "Dobrý den paní Moravcová, chtěl bych se zeptat, co je na tom pravdy, že koncentráty již nejsou a nebudou?"

:roll: "Dobrý den, pravda to není. Tmavý koncentrát máme momentálně skladem jak v kilovém tak i v pětadvacetikilovém balení. A světlý koncentrát skladem momentálně není, ale doufáme, že v příštím roce již bude."

:ugeek: "Hurááá, alespoň nyní napůl dobrá zpráva. Mezi domácími pivo-kutili se rozšířila poplašná zpráva, že VÚPS výrobu koncentrátů buď ukončil úplně, nebo že se chystá nějaká úplně jiná verze produktu, ale neví se kdy bude k dispozici."

:roll: "Výrobu koncentrátu určitě ukončovat nebudeme. Momentálně se snažíme nalézt prostory k sušení a druhou možností je výroba koncentrátu ve formě pasty, ale koncentrát v příštím roce určitě bude."

:ugeek: "Opravdu moc děkuji za takovouto informaci, jste zlatá!"

PříspěvekNapsal: úte 02. lis 2010 21:03:55 

Děkuji za info. Já sám jsem vycházel z informací, které mi dali při osobní návštěvě v Brně, kdy ještě tmavý koncentrát měli a prodali mi ho. Také říkali, že mají problémy se sušičkou a nemají peníze na opravu (mluvila o desítkách miliónů). a že prý jiné sušičky jim to dělat nechtějí, že se jim zanášejí síta. Tak to jsem si opravdu oddychl, že stále budou pokračovat ve své skvělé práci. Ono totiž 25 kg tohoto koncentrátu není zas až tak moc (bude to piva na celé léto) a než to bude, mohu střádat plány na experimenty, které se mi honí hlavou.
Pokud jsem tedy někomu mojí zprávou způsobil kolaps, či jiné zdravotní problémy, prosím přijměte moji omluvu.
Jinak děkuji za průběžné informace na tomto fóru.

PříspěvekNapsal: úte 02. lis 2010 21:15:28 

Vážení spolubojovníci za kvalitu piva. Teď jsem se díval na poštu a překopírovávám Vám odpověď z VUPSu:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dobrý den,

výroba sušeného koncentrátu nebyla ukončena, ale protože došlo k jistým technických problémům na výrobním zařízení, byli jsme nuceni ji zatím zastavit. Výroba ve formě pasty ("medovitá struktura" koncentrátu) jako náhradní byla již realizována ve velkoobjemovém balení (50 L). Maloobjemové balení bude pravděpodobně k dostání v průběhu 1- 2 měsíců. Cena bude nižší než u sušeného koncentrátu (úměrně obsahu sušiny).
Omlouváme se a rádi bychom se k sušenému koncentrátu vrátili co nejdříve.

S pozdravem

RNDr. Miroslav Dienstbier
manažer rozvojových projektů
Výzkumný ústav pivovarský a sladařský a.s.
Praha

tel: 224 900 180
fax.: 224 920 618
e-mail: dienstbier@beerresearch.cz

-----Original Message-----
From: Jaroslav [mailto:jardazoubek@seznam.cz]
Sent: Monday, November 01, 2010 4:48 PM
To: dienstbier@beerresearch.cz
Subject: beerresearch: koncentrát VUPS

Toto je dotaz s emailem z http://www.beerresearch.cz/ od uživatele:
Jaroslav <jardazoubek@seznam.cz>

dobry den, asi jste dostali již více dotazů s touto tematikou, ale já jsem je zde na Vašich stránkách nenašel. Chtěl bych se zeptat, proč byla ukončena výroba sušeného koncentrátu (teď když jsem přišel na jeho kvalitu a chci zakoupit větší balení), a jak mi bylo prozrazeno, tak snad nehodláte výrobu a prodej obnovit, a chcete přejít k tekutému - kdy to prosím bude, kolik bude cena. Děkuji za Vaši odpověď, Jaroslav Zoubek

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tímto se ještě jednou omlouvám za moji poplašnou zprávu.JZ

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina