VarimPivo.cz - Domácí vaření piva, Homebrewing

Fórum pro všechny přátele zlatavého moku a vaření piva.
Právě je ned 20. srp 2017 18:24:08
Přispět na provoz fóra můžete libovolnou částkou na účet: 1165212014/3030

nebo přes PayPal

Vasepivo.cz Vyrobtesipivo.cz Mr-sladek.cz SvojePivo.sk Pivonaklic.cz

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: European Lager
PříspěvekNapsal: stř 20. říj 2010 16:04:21 

huugo píše:
rasputin píše:
. Nechaval jsem vykvasit az do konce, pridal 0,3g dextrozy na 0,5l a ... ted jsem zkousel jednu petku, zdala se mi nenatlakovana. A vysledek? Sekundarnim kvasenim se lahve nedokazaly natlakovat, takze mam v lahvich vetrak :( Snad se to jeste zlepsi.

0,3 g to je nějak málo!?

Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: čtv 21. říj 2010 1:21:30 

Lubos píše:
huugo píše:
rasputin píše:
. Nechaval jsem vykvasit az do konce, pridal 0,3g dextrozy na 0,5l a ... ted jsem zkousel jednu petku, zdala se mi nenatlakovana. A vysledek? Sekundarnim kvasenim se lahve nedokazaly natlakovat, takze mam v lahvich vetrak :( Snad se to jeste zlepsi.

0,3 g to je nějak málo!?

sorac. sem se splet.
3g ... proste podle odmerky :)

PříspěvekNapsal: pát 22. říj 2010 10:44:41 

Hele ja mam stabilne vetraky napric pivnim spektrem kdyz se drzim tech 3g na 0.5litru. Je fakt, ze to necham kvasit do te doby, nez to prestane bublat a pivo se procisti (max 18 dni u psenice jinak kolem 7 dnu).
Holt se musi vychytat to spravne mnozstvi cukru, nebo to stocit driv.
A proto se vyplati psat si denicek (kucharku)!! Pivni. A ja to co? Nedelam! Takze mam vetraky ...

PříspěvekNapsal: pát 22. říj 2010 11:33:07 

Můj názor je ten, že nechávat to dokvasit úplně a potom tam dát cukr není ideální. Za prvé to je takový "nepivní" postup, za druhé když to dokvasí úplně, kvasnice sednou na dno kvasné nádoby a ty stočíš pivo s minimem kvasnic. A i když se přidá cukr, tak už je problém s druhotným kvašením. Navíc z toho děláš takové "europivo", tj hluboce prokvašené prázdné pivo. Spíše bych se přikláněl stočit to při cca 4% . Po stočení nechat cca 1-2 dny dokvášet (případně trochu odpustit tlak, když se to moc natlakuje) a dát do ledničky do cca 2 st. Potom je pivo takové plnější a má říz.

PříspěvekNapsal: pát 29. říj 2010 13:58:16 

Hm jenze kdyz bych si pritahl domu lednicku specialne na zrani piva tak me pritelkyne umlati tupym predmetem ...

PříspěvekNapsal: sob 30. říj 2010 10:52:55 

Mno, ja ochutnal i dokvasene nadoraz i stacene pri 4 - 5% zbytkace, rozdil abych pravdu rekl je zanedbatelny. Ja i kacirsky reknu, ze mne chutna vic varianta kvasena na doraz a pak pricukrovana..... anebo jsem jeste neochutnal spravne stocene pivo se zbytkovym cukrem.

Jirko - to uz je osud, kdyz clovek na to prijde vzdycky pozde. A tem zkusenejsim neveri a neveri ... :D

PříspěvekNapsal: stř 12. říj 2011 7:54:38 

Ahoj kluci cc před týdnem jem založil coopers Lager včera jsem jej stočil při hustotě 1004 a přidal do každé flaše 3gramy dextrozy .otázka není těch 1004 málo?Počáteční byla 1040. počítal jsem si podle vzorečku výsledný alkohol a vychází mi to na 4,82%.

Obrázek

PříspěvekNapsal: úte 18. říj 2011 8:18:58 

Tak jsem to asi jako každý tady na foru ze začátku nevydržel a pivo po tejdu ochutnal(na foto předešlého příspěvku je to ta třetinka :P ) barva pěkná na dně hodně kalu(ale to je tím že to byla poslední lahvinka z kvasné nádoby při stáčení) po rozmíchání barva jako u pšeničného piva ,při nalití tvořilo krásnou pěnu chuť na první doušek nebyla špatná v pozadí dochut jakoby zkvašeného jablečného moštu -ne moc příjemné,doufám že se ležením spraví.
Co se týče natlakování lahví podle pet lahve to vypadá dost solidně snad mi to neutrhne ruky po nějakém tom měsíci.

PříspěvekNapsal: pon 24. říj 2011 21:06:56 

Ahoj kluci tak jsem to nevydržel a založil jsem další várku Europen Lager tentokráte jsem se rozhodl trochu experimentovat.Surogoval jsem medem lesním cca 1kg povařeno s chmelem žatecký červeňák 30gramů rozděleno na dvě dávky celkově povařeno 40minut plus 300gramů maltozy smícháno s koncentrátem doředěno na požadované množství.Přidal jsem rozkvašené spodní kvasnice S-23. teplota 14 stupnů chtěl jsem 12 ale jaksi se oteplilo.Snad to vyjde a nic jsem nepokazil :?: kdyby se někomu něco v popisku nezdálo budu rád za každou radu.
Po ustálení hustoty stočit do lahví z odměrkou dextrozy nechat tejden na stejné teplotě a pak do chladna ? je to stejné nebo se to tady u toho spodního kvašení liší ?

PříspěvekNapsal: pon 24. říj 2011 22:58:27 

oncudora píše:
Ahoj kluci tak jsem to nevydržel a založil jsem další várku Europen Lager tentokráte jsem se rozhodl trochu experimentovat.Surogoval jsem medem lesním cca 1kg povařeno s chmelem žatecký červeňák 30gramů rozděleno na dvě dávky celkově povařeno 40minut plus 300gramů maltozy smícháno s koncentrátem doředěno na požadované množství.Přidal jsem rozkvašené spodní kvasnice S-23. teplota 14 stupnů chtěl jsem 12 ale jaksi se oteplilo.Snad to vyjde a nic jsem nepokazil :?: kdyby se někomu něco v popisku nezdálo budu rád za každou radu.
Po ustálení hustoty stočit do lahví z odměrkou dextrozy nechat tejden na stejné teplotě a pak do chladna ? je to stejné nebo se to tady u toho spodního kvašení liší ?

nedával bych tam žádné cukry ale stočil bych to při zbytkovém cukru

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina